-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rikthehen socialistët, debate te TIMS-i, Salianji: Nuk po çojmë bomba në SPAK

Kryesoret

Komisioni hetimor për trajtimin e të dhënave të TIMS miratoi sot kërkesat për informacion drejtuar institucioneve. Por debatet nuk munguan.

Pjesë nga debati

Asllan Dogjani: Me të gjitha provat, do të bëjmë një raport që do ia dorëzojmë organit të akuzës. Nuk ka gjë të keqe që të marrim informacion për rastin e arrestit për Ervin Muçon.

Ervin Salianji: Edhe informacionet publike përbëjnë produkt për ekspertët. Por duke qenë se është kjo dakordësi mes ekspertëve të këtij komisioni, mendoj se duhet ta dërgojmë kërkesën në një.

Nasip Naço: Në lidhje me kërkesën drejtuar zotit Altin Dumani, votova kundër dhe nuk isha dakord me pikën 2 të kësaj kërkese.

Ervin Salianji: Ne nuk po çojmë bomba, po çojmë kërkesa për informacion në SPAK. Nuk ka asnjë shqetësim për të kthyer përgjigjen. S’më vjen mirë që dilni kundër vullnetit të PS, politikisht po më vjne mirë, që të jeni të përçarë. Por nga ana e Komisionit do të doja të ishim në një drejtim.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit