-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

HIMARE

Komisioni Rregullator i KQZ nuk miratoi afatet, PD nuk ka akoma një kandidat

Komisioni Rregullator i KQZ nuk miratoi dje afatet procedurale që lidhen me zgjedhjet në Himarë. Nuk u miratuan afatet për arsye se 3 anëtarë të...

Himarë, lëvizte me armë zjarri, arrestohet 25-vjeçari

Ditën e sotme në Palasë u arrestua një 25-vjeçar pasi lëvizte me makinë i armatosur. Gjatë kontrollit në banesën e 25-vjeçarit me iniciale R.M., në...

Beleri i kërkon Gjykatës së Tiranës të pezullojë dekretin e Begajt për zgjedhjet në Himarë

Presidenti Bajram Begaj dekretoi datën 4 gusht për zgjedhjet në Himarë. Fredi Beleri i kërkon Gjykatës së Tiranës që të pezullohet dekreti i Begaj për...

Klosi: Tavo vjen si një figurë e njohur politike, i përgatitur për të qenë përfaqësues i komunitetit

Vangjel Tavo është votuar nga kryesia e Partisë Socialiste si kandidat për zgjedhjet në bashkinë e Himarës. Sekretari i Përgjithshëm Blendi Klosi në një prononcim...

Vangjel Tavo kandidat i PS-së për bashkinë e Himarës

Vangjel Tavo aktualisht prefekt i Qarkut të Vlorës është votuar nga kryesia e Partisë Socialiste si kandidat për zgjedhjet në bashkinë e Himarës. Presidenti Bajram...

Kryeministri Rama mbledh sot kryesinë e PS

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në orën 08:30 mbledhje te selia e PS. Në këtë mbledhje Rama do të diskutojë për zgjedhjet e...

Presidenca sqaron vendimin për dekretimin e zgjedhjeve në Himarë, reagon Bardhi: Nuk është vetëm shërbëtor i Ramës

Presidenca ka reaguar duke shpjeguar vendimin e KQZ-së, për dekretimin e datës për zgjedhjet e reja në Himarë. Menjëherë pas reagimit të Presidencës kreu i...

Dekretimi i zgjedhjeve në Himarë, Presidenca sqaron vendimin

Presidenca ka reaguar në lidhje me vendimin që KQZ mori për heqjen e mandatit të fredi Belerit. Ndërkohë presidenti dekretoi datën 4 gusht për zgjedhjet...

Berisha: Brenda tre orëve me urdhër të Ramës, KQZ dhe presidenti i morën mandatin Belerit dhe shpallën zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar për heqjen e mandatit të Belerit si kryebashkiak i Himarës. Berisha tha se sot diktatura e bazuar...

Zgjedhjet në Himarë, OMONIA: Dekreti i Presidentit është antikushtetues

Bashkimi Demokratik Minoritetit Etnik Grek Omonoia ka reaguar pas heqjes së mandatit të Fredi Belerit dhe zgjedhjeve të reja në Himarë. Omonia thotë që vendimi...

Latest news

/5pyetjet.al