-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Hunter Biden

Djali i presidentit të SHBA, Hunter Biden shpallet fajtor për 3 akuza

Djali i Joe Biden është shpallur fajtor për blerje të paligjshme të një arme pasi kishte fshehur përdorimin e drogës. Hunter Biden, 54 vjeç, u...

Djali i Joe Biden para gjykatës nën akuza federale

Hunter Biden u paraqit të premten para një gjykatë në shtetin Dellauer për një seancë përfundimtare, përpara se të nisë procesi gjyqësor ndaj tij...

Djali i presidentit Biden shpallet i pafajshëm

Hunter Biden, djali i presidentit amerikan Joe Biden, u deklarua i pafajshëm të martën për posedim të jashtëligjshëm të armës. Prokurorët dyshojnë se Hunter Biden,...

Çështja Hunter Biden, republikanët përplasen në Kongres me Prokurorin e Përgjithshëm

Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland u ul ballë për ballë kritikëve të tij më të fortë, teksa republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve shfrytëzuan një...

Hunter Biden ngre padi ndaj agjencisë së taksave

Hunter Biden paraqiti të hënën një padi gjyqësore ndaj agjencisë së taksave IRS, duke akuzuar se dy punonjës që pretenduan se pati ndërhyrje për...

Padi ndaj djalit të presidentit Biden për armëmbajtje

Prokurori i posaçëm ngriti të enjten padi ndaj djalit të Presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden me akuzat se kishte mashtruar një shitës armësh...

Çështjet gjyqësore, Trump dhe Hunter Biden në qendër të vëmendjes

Sot u paraqit për herë të parë në gjykatë Carlos De Oliveira, punonjësi i rezidencës së ish-Presidentit Donald Trump në Mar-a-Lago, i cili akuzohet...

Republikanët kritikojnë marrëveshjen e prokurorit me Hunter Biden

Djali i Presidentit amerikan Joe Biden, Hunter Biden, ka arritur një marrëveshje me Departamentin e Drejtësisë për t'u deklaruar fajtor për dy akuza federale...

Latest news

/5pyetjet.al