-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

incenerator

BIRN/ Inceneratori i Tiranës: Si u vunë zyrtarët publikë në shërbim të aferës koncesionare

Në fund të vitit 2014, një specialist i sapodalë në pension i menaxhimit të mbetjeve merr një ofertë për t’u bërë këshilltar i jashtëm...

SPAK: Pas inceneratorit të Tiranës “de facto” Zoto-Mërtiri, nxorën 409 mln Lekë cash

Gjykata e Posaçme firmosi të premten, me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme, 15 urdhra arresti, si pjesë e hetimeve për inceneratorin e Tiranës, nga...

Afera e Inceneratorit/ Ahmetaj merret i pandehur nga SPAK, i shkaktoi 7 mld lekë dëm shtetit

Një tjetër akuzë është ngritur kundër sh-zëvendës ministrit Arben Ahmetaj, i cili ndodhet në arrati pasi kërkohet nga SPAK në lidhje me aferën e...

Lefter Koka dënohet 6.8 vite burg për inceneratorin e Fierit, 8 vite Zoto dhe 2.6 Bllako!

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka dënohet me 10 vite burg për dosjen e inceneratorit të Fierit për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Duke përfituar nga...

Inceneratorët morën 112 milionë euro, por dogjën vetëm 4.4% të plehrave

Impiantet e djegies se mbetjeve (inceneratorët) pavarësisht se u ndërtuan në një proces tërësisht korruptiv të zbuluar nga Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe...

Inceneratori i Elbasanit njeh vetëm humbje

Inceneratori i Elbasanit për trajtimin e mbetjeve urbane me djegie duhet të ishte transferuar 7 bashkive të Rajonit, ku aksioneri kryesor duhej të ishte...

Zjarri në fushën me mbetje pranë inceneratorit në Elbasan, situata problematike

Situata me zjarrin që ka përfshirën fushën e plehrave pranë inceneratorit të Elbasanit, vijon të jetë problematike. Edhe pse zjarrfikësit kanë ndërhyrë për të neutralizuar...

Zjarri pranë inceneratorit të Elbasanit, Berisha: Suksesi pasi vodhën

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas zjarrin që ka përfshirë fushën e mbetjeve pranë inceneratorit të Elbasanit pasditen e sotme. Me anë të një postimi...

S’kanë të sosur telashet për inceneratorin e Elbasanit

Dy procedura prokurimi të hapura nga Eco-Elb shoqëria që i kaloi e drejta e inceneratorit të Elbasanit me aksionerë disa bashki të këtij rajoni...

VOA: Inceneratori i sekuestruar i Tiranës nën administrimin e shtetit, puna vijon ende

Në Shqipëri, administratori i caktuar nga shteti për drejtimin e kompanisë të trajtimit të mbetjeve në Tiranë, Arjan Baçi tha sot se pas vënies...

Latest news

/5pyetjet.al