-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

integrim

Michel pas samitit në Bruksel: Fati i Ballkanit Perëndimor është brenda BE-së

Ditën e djeshme u zhvillua samiti i radhës mes BE-së dhe Ballkanit perëndimorë i cili u mbyll me dakordësinë e të gjitha vendeve mbi...

Ministrja e Jashtme gjermane: Vendet e Ballkanit Perëndimor i përkasin plotësisht BE-së

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë Annalena Baerbock është shprehur është në Lubjanë për të bisedime politike. Duke filluar nga janari i vitit ë ardhshëm...

DASH: SHBA të përkushtuara ndaj integrimit të Ballkanit Perëndimor

Departamenti amerikan i Shtetit thotë se lufta e Rusisë kundër Ukrainës nënvizon urgjencën dhe rëndësinë e punës së Shteteve të Bashkuara “për të ndihmuar...

Macron në Tiranë, Bejko tek “5pyetjet”: Ai mbështet meritat, integrimi i Shqipërisë i largët

Anëtari i kryesisë se PD-së, Roland Bejko i ftuar tek “5pyetjet” nga Babaramo ka folur në lidhje me ardhjen e presidentit francez, Emmanuel Macron...

Macron në Tiranë, Cici tek “5pyetjet”: Ka ardhur të thotë të vërtetat dhe të mbështesë Shqipërinë

Diplomati Arben Cici i ftuar tek “5pyetjet” nga Babaramo ka folur në lidhje ardhjen e presidentit francez, Emmanuel Macron në Tiranë. Sipas Cicit vendi ynë...

Pendarovski: Zvarritja e integrimit po lëkund besimin në BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha se zvarritja procesit të zgjerimit të Bashkimit Evropian po lëkund besueshmërinë ndaj bllokut, dhe kjo sipas...

Bislimi: Bashkimi Evropian është fati e destinacioni ynë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka zhvilluar një bisedë me studentë të marrëdhënieve ndërkombëtare në Universitetin Leiden në Hagë dhe diplomatë të rinj. Bislimi në...

Çështja “Beleri”/ Zyrtari grek drejtuar BE-së: Duhet të ketë pasoja për Shqipërinë

Nënkryetari i Komisionit Europian për Promovimin e Mënyrës Europiane të Jetesës, Margaritis Schoinas i ka dërguar një letër komisionerit për Zgjerimin e BE-së, Oliver...

Ambasadori gjermane Zingraf: Mbështesin rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE, ejani investoni këtu!

Ambasadori i Gjermanisë i akredituar në vendin tonë, Peter Zingraf, në një konferencë të mbajtur paraditen e sotme në lidhje me investimet gjermane në...

Integrimi i Kosovës, QUINT me parakushte: Të zbatohet vendimi për pronat e Manastirit të Deçanit

Diplomatët e pesë vendeve kryesore perëndimore dhe Bashkimi Evropian i bënë sërish të shtunën thirrje qeverisë së Kosovës që të zbatojë vendimin e Gjykatës...

Latest news

/5pyetjet.al