-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ish-presidenti

Sot 18 vite nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rrugova

Më 21 janar mbushen 18 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai vdiq më 21 janar të vitit 2006, ku u...

Vdes ish-Presidenti, problemet me shëndetin i morën jetën

Ish-Presidenti italian, Giorgio Napolitano vdiq sot në Romë. Ai ishte 98 vjeç. Ish-kreu i shtetit prej disa kohësh kishte probleme shëndetësore, të lidhura edhe...

Sulmonte gazetarët kur ishte në pushtet, dënohet ish-Presidenti

Një gjykatë apeli në Sao Paulo la të enjten në fuqi dënimin e ish-presidentit brazilian të ekstremit të djathtë Jaich Bolsonaro, i cili ishte...

Rusia përfshin Barack Obamën në listën e 500 amerikanëve të sanksionuar

Ish-Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama është një nga 500 qytetarët amerikanë të sanksionuar nga Kremlini. Rusia ka deklaruar se sanksionet janë ndërmarrë si kundërpërgjigjeve të...

Sulmi në Kapitol, ja akuzat e forta që rëndojnë ndaj Donald Trump!

Paneli i Kongresit që po heton sulmin e vitit të kaluar në Kapitol të SHBA-ve ka akuzuar ish presidentin Donald Trump për një “komplot...

Ish-presidenti gjeorgjian në gjendje kritike për jetën

Ish-presidenti gjeorgjian Mikheil Saakashvili, është në gjendje kritike për jetën dhe ka nevojë për trajtim të menjëhershëm jashtë vendit. Nëse trajtimi i Saakashvili-t vonohet, kjo...

Latest news

/5pyetjet.al