-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vdes ish-Presidenti, problemet me shëndetin i morën jetën

Kryesoret

Ish-Presidenti italian, Giorgio Napolitano vdiq sot në Romë. Ai ishte 98 vjeç. Ish-kreu i shtetit prej disa kohësh kishte probleme shëndetësore, të lidhura edhe me moshën.

Në vitin 2018 ai u shtrua në spitalin e San Camillo dhe iu nënshtrua një operacioni për disekimin e aortës. Pastaj rikuperimi i ngadaltë, raportojnë mediat italiane.

Në maj të vitit të kaluar ai u shtrua sërish, këtë herë në spitalin e Spallanzanit, për një operacion abdominal. Ai la pas gruan e tij Clio Maria Bittoni dhe dy djemtë e tij Giovanni dhe Giulio.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit