-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#klgj

BIRN: Raporti i KLGJ pritet me kritika në Kuvend

Raportimi vjetor i Këshillit të Lartë Gjyqësor, KLGJ, në Kuvend u prit me kritika të premten në Komisionin Parlamentar të Ligjeve, ku deputetë nga...

Shpërthimi i lëndës plasëse në banesën e gjyqtarit, reagon KLGJ

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka reaguar pas shpërthimit me tritol në banesën e gjyqtarit Tonin Sterkaj në Shkodër. Në një postim në faqen zyrtare në...

Shkarkimi nga detyra i Tasim Pucit dhe ndihmësit ligjor Artor Yllit, ja vendimi i KLGJ-së

Kolegji i Posaçëm i Apleit ka lënë në fuqi ka lënë në fuqi vendimin që u mor nga KPK më 20.11.2019, për shkarkimin e...

KLGJ jep vendimin ndaj kërkesës për shkarkimin e gjyqtarit Arben Dosti

Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGj shpalli të enjten më 18 prill vendimin për rrëzimin e kërkesës së Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, ILD, për...

VOA: Strategjia e KLGJ-së për çështjet e prapambetura ngre debate

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hartuar së fundi një projekt-strategji kombëtare 3 vjeçare për uljen e numrit të çështjeve të prapambetura në Gjykata, të...

Pas dy kërkesave, KLGJ pranon dorëheqjen e gjyqtarit Artan Gjermeni

Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGj vendosi të hënën më 19 shtator të deklarojë mbarimin e statusit të magjistratit për gjyqtarin e Tiranës, Artan Gjermeni....

Latest news

/5pyetjet.al