-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#komuna

Mbahen zgjedhjet vendore në 14 komuna në Malin e Zi, qytetarët u drejtohen kutive të votimit

Në orën 7 të mëngjesit janë hapur vendvotimet për zgjedhjet vendore në 14 komuna në Mal të Zi. Në këto zgjedhje, të drejtë vote...

“Isha me leje lindje, nuk më kaluan pagën”, mësuesja nga Kosova padit komunën

Për mosekzekutimin e pagës për muajin shtator, një mësimdhënëse, e cila është në pushimin e lehonisë, ka paditur Komunën e Drenasit.Këtë e ka bërë...

Mediat serbe: Gjermania po punon për hartimin e statusit të komunave serbe në Kosovë

Organizatat e përmendura kanë punuar në atë dokument muajt e fundit dhe versioni i rishikuar, i cili duhet të përmbajë komentet e OJQ-ve serbe...

Kurti: Rritet buxheti për komunat, do të rriten dhe shërbimet për qytetarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin me kryetarët e komunave të Kosovës bëri të ditur se do të ketë një rritje të konsiderueshme...

Latest news

/5pyetjet.al