-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Korce

Sherr mes disa personave në një lokal, plagoset me armë zjarri një 33-vjeçar, detaje…

Një sherr për për motive të dobëta, ka pasur me plagosjen me armë zjarri të 33-vjeçarit Igli Hoti dhe me dëmtimin me mjete të...

I dehuri “çan” postobllokun, policia i vihet në ndjekje

Ditën e sotme një 36-vjeçar është prangosur nga policia e Korçës, pasi siç raportohet ka qenë duke ngarë makinën në gjendje të dehur. Jo vetëm...

Arrestohet gruaja që “furnizonte” shkollën me drogë

Një grua 57-vjeçare është vendosur në pranga ditën e sotme në Korçë. Policia në zbatim të operacionit “Tempulli” ka kryer arrestimin e Eleni Bregu,57-vjeçe. Sipas asaj...

Shqipëria zgjohet me tre dridhje toke, ku ra tërmeti?

Prej mesnatës deri në orët e para të mëngjesit Rrjeti Kombëtar i Monitorimit Sizmik pranë IGJEUM-it ka regjistruar tre lëkundje sizmike. Dridhje toke ka pasur...

VIDEO/ Të lodhur dhe rraskapitur, pritet në mes ëndrra për në “tokën e premtuar”

Të lodhur, të rraskapitur nga rruga e gjatë. Balta deri në gju. Sapo lënë Greqinë, në kufirin shqiptar një trafikant i merr me furgon...

Ambasadori gjerman: Qeveria të respektojë të drejtat e opozitës

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Karl Bergner nga Korça këshilloi opozitën që të heqë dorë nga skenari i protestave dhe të përqendrohet më shumë tek...

E premte e zezë/ Dy të vdekur, dy të tjerë goditen në kokë dhe shpatull

Ditën e sotme vendi ynë është goditur nga stuhia "Ciaran", stuhi e cila ka sjellë reshje te dendura dhe erë në pjesën më të...

Suvaja shkëputet nga pallati dhe bie mbi lokal, lëndohet 35-vjeçari

Mbrëmjen e sotme, në pedonalen e qytetit të Korçës është shkëputur një pjesë suvaje, nga fasada e një pallati dhe ka rënë mbi tendën...

Nis stuhia dhe në Juglindje, reshje dhe shkarkesa elektrike

Stuhia “Ciaran” ka nisur dhe në zonën e Korçës ku mësohet se reshjet janë shoqëruar me shkarkesa të shumta elektrike. https://5pyetjet.al/2023/11/03/reshje-intensive-shiu-mbrojtja-civile-jemi-ne-gatishmeri/ Sipas shtabit të emergjencave, e...

“Zbriti nga furgoni dhe tentoi të kalonte rrugën”, makina përplas për vdekje 14-vjeçaren

Një aksident me vdekje ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Zëmblak. Mësohet se një automjet tip “Opel” me...

Latest news

/5pyetjet.al