-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kosta rika

Si arriti një shqiptar në xhunglën e Kosta Rikës?

Nga Enver Robelli Në fillim ishte lufta e Kosovës, pastaj Amerika – dhe dikur u shfaq Kostarika: mbi një udhëtim nëpër botë të Alban Gecit....

Dështojnë ‘Pancerat’, Gjermania eliminohet turpshëm nga “Katar 2022”

Për të dytin edicion radhazi, Gjermania nuk ka arritur të kalojë në fazën me eliminim direkt. Edhe pse arriti të triumfonte me rezultatin 4-2...

Mrekullia e Kosta Rikës bën “lëmsh” grupin

Rihapet totalisht grupi “E”. Dita e tetë e Kupës së Botës, Katar 2022 nisi me surpriza. Kosta Rika, pas humbjes së thellë në ndeshjen...

VIDEO/ Spanja e papërmbajtshme, “tërmet” 7 ballë ndaj Kosta Rikës në Katar!

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvitje. Sa i...

Plotësohet Botërori, mësohet kombëtarja e fundit që shkon në Katar

Kosta Rika është Kombëtarja e fundit që merr një biletë për në Botërorin e Katarit. Ekipi i drejtuar nga Suarez Guzman L. F. mundi...

Osmani merr pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të Kosta Rikës 

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, gjatë vizitës zyrtare në Kosta Rikë, ka marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të zgjedhur të këtij...

Nga Panamaja, Osmani niset për në Kosta Rika

Me ftesë të Presidentit Carlos Alvarado Quesada, Presidentja Osmani do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të ri të zgjedhur të...

Kurti në Gjermani për dialogun, Osmani shkon në Panama dhe Kosta Rika

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar fillimisht në Panama, për vizitë zyrtare në këtë shtet, për të vazhduar pastaj në Kosta Rika. Gjatë vizitës...

Cilat janë 10 vendet më të mira për të jetuar pensionistët?

Panamaja Ky vend i Amerikës Qendrore është kthyer në një nga destinacionet e daljes në pension, pjesërisht për shkak të klimës dhe atmosferës "të ngrohtë". Kostoja...

Latest news

/5pyetjet.al