-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kreshnik Çollaku

Flet nënkryetari i PD-së: Deputetet sot më të afta se shumë burra me pantallona e borsalino

Nënkryetari i PD-së Kreshnik Çollaku ka vendosur të flasë për pjesëmarrjen e 4 deputetëve në votimin e buxhetit të 2024. Në përgjigje te reagimeve të...

E PLOTË/ Argumentet e dy PD-ve në Kushtetuese: Pse duhet të anulohet pakti me Italinë

Ditën e sotme ashtu sikur e kishin paralajmëruar më parë, dy grupet e PD-së kanë depozituar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen me Italinë për emigrantët...

Përplasja me Çollakun, Dash Sula: U viktimizua dhe foli njëlloj si Erjon Braçe

Pas Kreshnik Çollakut ka reaguar edhe deputeti tjetër demokrat Dash Sula për përplasjen mes tyre në Kuvend. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Sula...

Incidenti Sula-Çollaku në Kuvend/ Berisha: Dashi u provokua!

Ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi incidentin në parlament, tha se Kreshnik Çollaku e provokoi deputetin tjetër të PD-së, Dashnor Sula. Opozita, tha ai, është...

“Të pres fytin…”! Çollaku del në deklaratë pasi Dash Sula e godit: Turp! Nuk më tremb

Deputeti i PD-së, Kreshnik Çollaku vetëm pak minuta pas incidentit me kolegun demokrat Dash Sula doli në një deklaratë për mediat ku njoftoi se...

Demokratët ngatërrojnë armikun, Braçe: Po rrihen dhe po hanë njëri tjetrin

Deputeti socialist Erion Braçe është i pari nga radhët e shumicës që reagon për sherrin dhe përplasjen mes dy demokratëve, Kreshnik Çollaku dhe Dashnor...

“Mos më bëj si trim, servil, legen”! “Kacafytje” mes deputetëve të PD-së: Të pres fytin

Mëngjesin e sotëm është shënuar një incident mes dy deputetëve të PD-së, por të ndarë me kampe të ndryshme, njëri me Lulzim Bashën dhe...

Deputeti i Bashës kritikon kolegët e opozitës: I bënë “dhuratë” Ramës

Nënkryetari i PD së Lulzim Bashës, Kreshnik Çollaku ka kritikuar deputetët opozitarë pas aksionit që zhvilluan sot në Parlament që kulmoi me dhunë dhe...

LIVE-Rezoluta/ Deputeti i Bashës kundër draftit konsensual: Fyese për Kosovën

Seanca e sotme plenare e parlamentit të Shqipërisë është dedikuar për Kosovën dhe rezolutën konsensuale që pritet që të miratohet në fund. Deputeti i...

Çollaku: Deputetë dhe ministra janë shpallur tani “non grata”! Pse hesht Rama?

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku shprehet se një aleat i rëndësishëm strategjik ka shpallur Non grata mbi një dyzinë deputetësh dhe anëtarë të...

Latest news

/5pyetjet.al