-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kryeqytet

Derbi i kryeqytetit/ Trajnerët e kanë vendosur, ja cilët lojtarë do zbresin në fushë

Të gjithë tifozët e Partizanit dhe Tiranës do të mblidhen sot në "Air Albania" në orën 19:00 për të ndjekur derbin e kryeqytetit. Ndeshja do...

Aksidente, drogë e dhunë në familje, “lumë” arrestimesh në Tiranë

Policia e Tiranës njofton se gjashtë persona janë arrestuar në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Një 63-vjeçar u vu në pranga pasi drejtuar kamionin...

Gjirokastra ‘kryeqytet’ i kulturës, nis sot Festivali Folklorik Kombëtar, Rama: Hyrja falas!

Gjirokastra kthehet sot në kryeqytetin e kulturës shqiptare për të zhvilluar për një javë Festivalin Folklorik Kombëtar. Rama ka ndarë një video nga skena...

Përfshihet nga flakët pallati në kryeqytet, një i vdekur dhe 17 të plagosur!

 Një pallat në rikonstruksion është përfshirë nga flakët në Romë dhe për pasojë një person ka humbur jetën dhe 17 të tjerë janë të...

‘Tirana, një derë e hapur për të gjithë’, Rama ndan videomesazhin me zhvillimin e kryeqytetit!

Në prag të zgjedhjeve vendore 2023, Rama ka ndarë një videomesazh me kryefjalë Tiranën teksa gdhihej e ngrysej. Gjatë videos, tregohet Tirana si qytet...

Dhunohet e mitura, gjendet në bagazhin e një mjeti e rrethuar nga 7 persona

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Prishtinë ku 7 djem kishin rrëmbyer e dhunuar një të mitur dhe e kishin futur në bagazhin...

Marrëzia e ndërtimeve në Tiranë, nga vinë fondet?

Ka 30 vjet që në Shqipëri, e sidomos në kryeqytet, pjesa më e madhe e kapitalit të brendshëm shkon për “llaç e tulla”, me...

Tirana pa makina kthehet çdo të diel, ja si do të bëhet qarkullimi

Bashkia e Tiranës ka njoftuar për nismën e saj më të fundit për ndalimin e qarkullimit të mjeteve çdo të diel në kryeqytet. Duke filluar...

Latest news

/5pyetjet.al