-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kuvendi i perbashket

Lutfi Dervishi: Kosovë – Shqipëri, një komb, dy shtete

Kosova ka autostradat më të mira, në rajon; Kosova ka autostradën Ibrahim Rugova, falas ndërsa Shqipëria ka rrugën e Kombit me… tra; Kosova ka policinë më...

Edi Rama: Fjalori, hekurudha, porti dhe e ardhmja Shqipëri-Kosovë

Shqipëri – Kosovë, dy Kuvende, në mbledhjen e parë të përbashkët Në vigjilje të 110 vjetorit të Pavarësisë, u zhvillua sot mbledhja e parë e...

Rama në foltore! Momenti kur largohet Berisha, Kryemadhi: Jo “Ballkanit të Hapur”

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetët e Partisë Demokratike, të grupit të tij u larguan nga Kuvendi në momentin që kreu i qeverisë Edi Rama...

Rama lartëson Rugovën dhe Thaçin: Shqiptarët, çmos për ta penguar njëri tjetrin

https://www.youtube.com/watch?v=BQssZrZsa_I Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në kuvendin historik të përbashkët, të Shqipërisë dhe Kosovës mes të tjerash e vendosi theksin te dy...

Veliaj i refuzoi lejen, Berisha: Mos u përziej! Rama do dhunë në 6 Dhjetor

https://www.youtube.com/watch?v=RrY7_6CoDmA&feature=youtu.be Ish-kryeministri Sali Berisha iu përgjigj Erion Veliajt që i refuzoi lejen për protestë në datë 6 dhjetor duke i kërkuar që të mos përzihet...

Rama flet në Kuvend, Berisha del jashtë: Je armik i Kosovës

As Kuvendi i përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk e bashkoi politikën në Tiranë. Në momentin që kryeministri Edi Rama mori fjalën në parlament, Sali...

Albin Kurti: Të punojmë për të ardhmen, mos e pengojmë njëri tjetrin

Sot, në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Kuvendi i Shqipërisë dhe ai i Kosovës zhvilluan një seancë të përbashkët parlamentare. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Basha në Kuvendin historik: Moment i bukur dhe emocionues

Në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë, Kuvendi i Shqipërisë dhe ai i Kosovës zhvilluan një seancë të përbashkët parlamentare. Në takim ndodhet edhe ish-kryetari...

Glauk Konjufca në Kuvendin historik: Serbia po tenton ndarjen e Kosovës

https://www.youtube.com/watch?v=WmK0R6_u7_I Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca u shpreh nga Kuvendi i Shqipërisë në fjalën e tij në 110-vjetorit të Pavarësisë së dy vendet...

Nikolla hap Kuvendin historik: Të “hiqen” kufijtë

Për herë të parë sot në Tiranë është mbledhur Kuvendi i Shqipërisë dhe Kosovës. Fjalën në Kuvend e ka hapur kryetarja e Kuvendit të...

Latest news

/5pyetjet.al