-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Lefter Koka

Dako, Bllako, Beleri dhe Koka transferohen me “urgjencë” drejt Fierit

Ditët e fundit pas ngjarjes së ndodhur në Peqin është rritur siguria në burgje. Sipas burimeve mediatike, Vangjush Dako, Alqi Bllako, Fredi Beleri dhe Lefter...

A kaluan 3.7 milionë euro në xhepin e Lefter Kokës? Flet truri i inceneratorëve

Mirel Mërtiri i është përgjigjur për herë të parë publikisht akuzave për inceneratorët. Në një intervistë televizive tek Syritv, Mërtiri ka treguar procedurën për...

“E kam nga Berisha”! Saliu i përgjigjet Kokës: Jo Lefter, rri aty dhe pusho

Pak ditë më parë, kur gjykata e posaçme vendosi që ta linte Lefter Kokën në një tjetër masë arresti me burg, ish-ministri i Mjedisit...

Kryemadhi: Koka nuk merr vesh nga ligjet, e përdori Rama, tani tendera

Lefter Koka, ish-ministër i Mjedisit dje u la sërish në burg me një tjetër masë sigurie për inceneratorin e Tiranës pas atij të Fierit...

“Burgu si drekë”! Hazizaj te “5Pyetjet”: Ku gaboi SPAK me Kokën për inceneratorët

Gjykata e Posaçme la sot në fuqi masën e sigurisë arrest me burg për ish-ministrin Lefter Koka për inceneratorin e Tiranës. Ai deklaroi në...

“E ke malore”! Vëllai i Kokës: Premtimi që Rama i dha Lefterit, por e futi në burg për inceneratorët

Nard Koka, vëllai i Lefter Kokës në një intervistë për SyriTv ka treguar rolin e ish-ministrit të Mjedisit në aferën e inceneratorëve, beisedën me...

Inceneratori i Tiranës/ Koka: Jam viktimë e Saliut dhe e partiçkës së vogël (PL)

15 të akuzuarit për inceneratorin e Tiranës dolën sot në gjyq për t’u njohur me masat e sigurisë. Debate të forta ka pasur në...

Pas burgut gjykata i merr kantinën Lefter Kokës

Pasditen e sotme Gjykata e Posaçme shpalli vendimin për inceneratorin e Elbasanit. Ish-ministri Lefter Koka është dënuar me 8, 6 vjet nga të cilat...

Inceneratori i Elbasanit/ Koka 5.8 vite burg, Mërtiri me Zoton nga 6.8, Bllako i pafajshëm

Ditën e sotme GJKKO ka marrë vendimin në lidhje me dënimin e të pandehurve në lidhje me Inceneratorin e Elbasanit. Gjatë seancës së sotme u...

“Truri” i inceneratorëve/ Zoto u dënua, por kompanisë iu hoq sekuestro

Gjykata e Posaçme dënoi ish-ministrin Lefter Koka, Alqi Bllakon, Klodian Zoton dhe disa prej të akuzuarve për dosjen e inceneratorit të Fierit, por gjithashtu...

Latest news

/5pyetjet.al