-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lionel messi

Messi zotëron një nga katër ekzemplarët e “Ferrarit”, ja kostoja e tij

Një pjesë e madhe e sportistëve elitarë pëlqejnë të mburren me flotën e tyre të shtrenjtë, dhe njëri prej tyre është Lionel Mesi, i...

Nuk ka më dilema, futbolli shijon për herë të fundit Ronaldo kundër Messit

Zyrtare, do të ketë edhe një sfidë të fundit mes Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Do të ndodhë në Riyad, në Arabinë Saudite më...

LISTA/ Renditja me pikë për “Topin e Artë”, Messi i “la targën” Halandit, 5 emra me 0 vota

Është publikuar lista e votave që përcaktuan fituesin e “Topit të Artë” për vitin 2023. Lionel Messi ishte ai që ngriti lart trofeun për herën...

FOTO/ Si u veshën yjet e futbollit në ceremoninë e “Topit të Artë”

Lionel Messi e bëri Topin e Artë një çështje familjare pasi mbërriti me gruan dhe tre fëmijët e tij në ceremoninë e mbrëmjes së...

Messi fitoi “Topin e Artë”, ja si votoi Shqipëria në event

Mbrëmjen e shkuar në Paris, Lionel Mesin u shpall fitues i “Topit të Artë” për vitin 2023, të 8-in në karrierën e tij. Në këtë...

Messi rrëmbeu “Topin e Artë”, ja emrat e fituesve të trofeut ndër vite

Lionel Mesi ka fituar për herë të 8 trofeun e “Topit të Artë” një nga çmimet më të vlerësuara individuale në futbollin profesionist. Çmimi që...

Bëhet viral reagimi i gruas së Messi-t teksa sheh David Beckham!

Gruaja e Lionel Messi-t, Antonella Roccuzzo ishte e pranishme në një nga ndeshjet e fundit të Inter Miami. Pak minuta para se të zhvillohej ndeshja,...

Presidenti i kombëtares argjentinase ndez shpresat, Messi pjesë e Botërorit të ardhshëm?

Presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës, Claudio Tapia së fundmi ka shprehur dëshirën e tij të madhe të ylli argjentinas, Lionel Messi të...

Van Gaal: Katar 2022 u trukua

Ish-trajneri i Holandës Louis van Gaal ka pohuar se Kupa e Botës e vitit të kaluar në Katar ishte manipuluar në mënyrë që të...

Messi humbi golin, por ja si e përjetoi Selena Gomez momentin…

Ndeshja Los Angeles FC kundër Inter Miami të dielën mbrëma në stadiumin BMO ishte e mbushur plot me njerëz të njohur. Selena Gomez u shfaq...

Latest news

/5pyetjet.al