-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Liverpool

West Ham triumfon në derbin me Arsenalin, Liverpool i vetëm në komandë

Arsenal mori një humbje befasuese përballë West Ham me rezultatin 0-2. Topçinjtë e nisën sfidën mirë, kontroll i lartë i topit dhe pasime të shpejta,...

Nga Mbappe te Navas, emrat e mëdhenj që mund të lënë Francën me 0 “interes”

Merkatoja e janarit shpesh rezulton një mundësi e artë për shumë klube për tu "riparuar" me blerje të cilat mund të ndihmojnë në përmbushjen...

Në “Anfield” emocione por jo fitore, Arsenal ruan kreun në Angli

Arsenali do të kalojë Krishtlindjet në krye të tabelës së Premier League për të dytin sezon radhazi, e vendosur nga një barazim 1-1 me...

Qeveria angleze me “dorë të hekurt” kundër Superligës: Kush thotë “po” përjashtohet

Qeveria angleze duket se nuk bie aspak dakort me idenë e Superligës, madje do ndalojë rreptësishtë klubet e futbollit anglez të bëhen pjesë e...

Liverpool përmbys Crystal Palace dhe merr kreun e Premier League

Crystal Palace-Liverpool çelën javën e 16-të të Premier League, me “The Reds” që triumfuan 1-2 me përmbysje dhe marrin momentalisht kreun e renditjes, me...

Liverpool fitore “thriller” në Anfield, gola dhe përmybsje përball Fulham

Liverpool shënoi dy gola në fund të takimit për të mposhtur në një ndeshje “thriller” 4-3  Fulham në Anfield, duke rrëmbyer dhe vendin e...

Rikthehen ligat europiane, Milan, Manchester dhe Liverpool zbresin në fushë

Dita e sotme do të dhurojë përballje teje interesante në kampionatet kryesore të futbollit europian. Në Angli java e 13-të do të hapet me përballjen...

Grupi i armatosur rrethon dhe rrëmben prindërit e Luiz Diaz, shpëtohet vetëm nëna

Pas kthimit në Angli sulmuesi i Liverpoolit, Luis Diaz ka marrë një lajm tronditës nga Kolumbia. Mësohet se sulmuesit kolumbian i kanë rrëmbyer prindërit. Ngjarja...

Kurti nga Liverpool flet për pengesat që Serbia po i bën Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ndodhet në Britaninë e Bashkuar në Liverpool në kuadër të Konferencës Vjetore të Partisë Laburiste. Gjatë kësaj drekës me Partitë...

Sonte “ethet” e Europa League, në fushë zbarkojnë Liverpool-i dhe Roma

Pas emocioneve të ndeshjeve të zhvilluara mbrëmë në kuadër të Champions League sonte do të zhvillohen disa ndeshje në mbrëmjen e "Europa League". Ndeshjet do...

Latest news

/5pyetjet.al