-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Liverpool

Premier League/ Arsenali i përgjigjet me goleadë Liverpoolit, Tottenham “bie” në shtëpi

Premier League hodhi në fushë sot disa ndeshje nga java e 25-të, fillimisht Liverpool mori një fitore bindëse 1-4 përballë Bretford duke vazhduar në...

Realizohet ëndrra e Sven Goran Eriksson, do jetë trajneri i Liverpool për 1 ditë

Realizohet ëndrra e Sven Goran Eriksson, do jetë trajneri i Liverpool për 1 ditë Pak javë më parë bota e futbollit u trondit nga lajmet...

Premier League/ Liverpool rimerr menjëherë kreun, Tottenham triumfon ndaj Brighton

Liverpool pas humbjes 3-1 ndaj Arsenalit raundin e kaluar në Premier League, ka bërë detyrën në “Anfield” përballë Burnley. Të besuarit e Jurgen Kopp triumfuan...

Phil Foden dhe Premier League vendosin rekord e “çmendur”, 45 gola në 10 ndeshje

Manchester City arriti një fitore bindëse ditën e djeshme ndaj Brentford në transfertë me protagonist absolut Phil Foden, anglezi realizoj një tripletë personale. Te besuarit...

“Topçinjtë” e Londrës “shkundin” Liverpool-in dhe garën titull në Premier League

Përballja e 200-të midis Arsenalit dhe Liverpoolit, pa “Topçinjtë” të dalin triumfues me rezultatin 3-1, dhe mbi të gjitha duke “shkundur” totalisht garën titull...

Jurgen Klopp trondit botën e futbollit, vendos të largohet nga Liverpool

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp  ka tronditur botën e futbollit duke njoftuar se do të largohet nga posti i tij në krye të skuadrës...

Gjesti prekës i Kloop! Fton Eriksonin: Ejani drejto Liverpulin për një ditë

Jurgen Klopp është një trajner i veçantë. Me një karakter të pamëshirshëm në fushë, por me zemër të madhe jashtë fushës. Tekniku përpiqet të...

Martesa e fshehtë e Sadio Mane, nusja i ishte premtuar që fëmijë

Sadio Mane njihet për karrierën e tij të pasur futbollistike, shumë performanca të larta në Europë me Liverpool, një lider tek Senegal por gjithashtu...

Premier League e nis vitin me stil, në “Anfierld” Liverpool pret Newcastle

Premier League  do të futet në vitin e ri me stil, pasi një tjetër përballje klasike midis Liverpool dhe Newcastle United do të zhvillohet në Anfield. Tashmë ndohemi...

Mbappe dhe Modriç “ndezin” merkaton, lista e gjatë e yjeve që mund të firmosin që në janar

Data 1 janar ka një rëndësi të madhe për futbollin europian, merkato e dimrit do të jetë zyrtarisht e hapur dhe me të priten...

Latest news

/5pyetjet.al