-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lufta në gaza

Izraeli vret 3 britanikë në Gaza, reagon ashpër Rishi Sunak

Tre punonjës britanikë të ndihmës ishin në mesin e atyre që u vranë nga një sulm izraelit në Gaza, njoftoi organizata bamirëse World Central...

SHBA: Izraeli ka pranuar kornizën për marrëveshjen e armëpushimit në Gazë

Izraeli ka pranuar kornizën e një marrëveshje për armëpushim në Gazë dhe për lirimin e pengjeve dhe tani Hamasi duhet të marrë një vendim...

Netanyahu ‘humb shansin’ për të ndërprerë burimet financiare të Hamasit

Kryeministri izraelit humbi mundësinë për t’i dhënë fund Hamasit për ta humbur burimet financiare, vite përpara sulmit vrasës të Hamasit tetorin e vitit të...

Biden kërkon ndërprerjen e luftës në Gaza për 3 javë

Presidenti Joe Biden tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po kërkojnë një pauzë gjashtë-javore në luftimet midis Izraelit dhe Hamasit në Gazë, si...

Kriset marrëdhënia e Netanjahut dhe Biden: Vrasjet në Gaza të ekzagjeruara

Presidenti Joe Biden dha të enjten kritikat e tij më të ashpra për fushatën ushtarake të kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu, e cila ka vrarë...

Gjykata e Kombeve të Bashkuara merr sot vendimin për Izraelin, akuzë gjenocidi në Gaza

Gjykata e Kombeve të Bashkuara do ta bëjë publik të premten vendimin për rastin kundër Izraelit, lidhur me dyshimet për kryerje të gjenocidit në...

Mijëra protestues pro Palestinës marshojnë në Londër

Qindra mijëra njerëz u mblodhën në Londër ditën e sotme më 13-janar, duke bërë thirrje për një armëpushim në Gaza, raporton "The Guardian" Demonstruesit u...

Begaj pret ambasadorët e akredituar në Tiranë, ja çfarë ndodhi

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka zhvilluar një pritje të trupit diplomatik në vendin tonë. Në fjalën e tij para gjithë ambasadorëve, Kreu i...

Në Stamboll, Blinken dhe Erdogan bisedojnë për luftën në Gaza

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka biseduar në Stamboll me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, lidhur me luftën mes Izraelit dhe Hamasit...

UNICEF del me raportin e frikshëm: Viti më vdekjeprurës për fëmijët

Më shumë se 80 fëmijë janë vrarë në 12 javët e fundit në Bregun Perëndimor të pushtuar, në mes të aktiviteteve ushtarake të intensifikuara,...

Latest news

/5pyetjet.al