-sidi education-spot_img
28.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

MAQEDONI

Maqedonia miraton strukturën e re të qeverisë, BDI voton pro

Me 88 vota për dhe 22 kundër, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut e ka miratuar të shtunën Ligjin për Organizimin e Ministrive në Qeverinë...

“Ujqit” rrahin kapitenin shqiptar

Alsat mëson se kandidati shqiptar për t’u bërë pjesë e Batalionit të forcave speciale “Ujqit” në ARM është rrahur brutalisht nga kolegët e tij,...

Afrim Gashi zgjidhet kryetar i Kuvendit të Maqedonisë

Ditën e sotme është konstituar Parlamenti i ri i Maqedonisë së Veriut që doli nga zgjedhjet. Me 76 vota pro, 6 kundër dhe asnjë...

Pak ditë më parë u fejua, si u vra këngëtari i njohur me armë

Një ngjarje e rëndë u shënua mbrëmjen e djeshme në Shkup. Këngëtari dhe blogeri i njohur Amar Ismani është qëlluar për vdekje pas përplasjes...

Vritet me plumba këngëtari, vëllai: Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi

Një këngëtar është vrarë mbrëmjen e djeshme në Maqedoni. Klan Macedonia shkruan se viktima është këngëtari dhe blogeri i njohur, Amar Ismani 29 vjeç....

Kuvendi të martën, sot pritet finalizimi i qeverisë së re në Shkup

E ndërsa bisedimet vazhdojnë, seanca konstituive e përbërjes së re parlamentare në Maqedoni është caktuar për të martën më 28 maj, ku koalicioni “Maqedonia...

Kovaçevski jep dorëheqje nga drejtimi i LSDM-së

Dimitar Kovaçevski ka njoftuar të mërkurën për dorëheqjen nga pozita e kryetarit të partisë, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM). Para Këshillit të Përgjithshëm të...

Arrestohet për korrupsion gjyqtari suprem

Këshilli Gjyqësor i Maqedonisë së Veriut ka vendosur t’ia heqë imunitetin një gjykatësi të Gjykatës Supreme, i cili u arrestua të hënën mbrëma nën...

Taravari: Shqiptarët do kenë 6 ministri dhe kryetarin e Kuvendit

Në Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut, shqiptarët do të udhëheqin me gjashtë ministri dhe me kryetarin e Kuvendit, bëri të ditur ekskluzivisht...

Ditmir Bushati: Ndryshimi i plotë i pushtetit në Maqedoninë e Veriut

Ashtu siç pritej zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedoninë e Veriut rikthyen në pushtet partinë konservatore VMRO-DPMNE. Ajo siguroi thuajse shumicën e vendeve të...

Latest news

/5pyetjet.al