-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

McGonigal

Burg McGonigalit për 225 mijë $ shqiptare, “AP”: Shprehu pikëllim për gabimet

Një ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit të FBI-së u dënua të premten me më shumë se dy vjet burg për marrjen e qindra mijëra...

“Washington Post”: Lidhja me Ramën, si u dënua ish-gjuetari i spiunëve të FBI-së

Ish-gjuetari kryesor i spiunëve të FBI-së në Nju Jork u dënua në Uashington të premten me 28 muaj burg për fshehjen e të paktën...

Mentor Kikia: Opozita fitoi betejën për McGonigalin, por s’po e vjel

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” lidhur me dosjen McGonigal tha se opozita e fitoi betejën me denoncimin që bëri...

Korreshi: Opozita sallatë, Bardhi nuk flet, kam dy pyetje për McGonigalin

Deputeti i PD-së, Saimir Korreshi deklaroi sonte në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” se në dosjen shqiptare të ish-agjentit të FBI-së, McGonigal pret që të...

Ish-prokurori Beci: 6 pyetjet që do t’i bëja McGonigalit për lidhjen me Shqipërinë

Ish-Prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” se SPAK duhet të kërkojë që të pyesë për llogari...

Beci: Ka dy rrugë për të zbardhur të vërtetën, SPAK ta pyesë vetë McGonigalin

Ish-Prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” se SPAK duhet të kërkojë që të pyesë për llogari...

Dosja McGonigal, Beci: SPAK duhet të flasë dhe të hetojë rolin e tij në Shqipëri

Drejtuesi i SPAK-ut, Altin Dumani pak ditë më parë nga Shkodra deklaroi se po hetohet për dosjen “McGonigal” ku Gazment Bardhi ka denoncuar kryeministrin...

Kur do të merret Rama në pyetje për McGonigalin? Dumani: Duhet të presim momentin

Kreu i SPAK, Altin Dumani deklaroi sot nga Shkodra se Prokuroria e Posaçme ka regjistruar procedim penal për çështjen McGonigal, që në Janar të...

“Zëri i Amerikës”: Lexuam dokumentin, Nezaj pika e lidhjes mes Ramës dhe McGonigalit

Në Tiranë, Agron Nezaj, një prej personave kyç në çështjen e ngritur në Shtetet e Bashkuara ndaj ish zyrtarit të lartë të FBI-së, Charles...

“Kishte rënë morti”! Berisha: Vajta brenda në SPAK dhe mora në pyetje prokurorët

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi pasi doli nga SPAK-u se dosja kundër tij është politike dhe se nuk ka asnjë provë të vetme. Në total,...

Latest news

/5pyetjet.al