-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Mentor Kikia

Mentor Kikia: Derisa ne ikim, përse të mos vijnë afrikanët?

Ka shume ironi dhe reagime kunder marrveshjes qe kryeministri Rama ka firmosur me homologen italiane per strehimin e refugjateve(afirkane dhe te Lindjes se Mesme)...

Kikia: SPAK-u po çau “murin” Berisha, hapet hullia për të tjerët me “qerre”

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” u shpreh se jo çdo kërkesë e opozitës mund të justifikohet nga shumica socialiste...

Mentor Kikia: Censusi ka një pyetje shumë të rrezikshme

Kombësia nuk ndjehet, ajo është në gjakun tënd! Censusi ka nje pyetje shume te rrezikshme dhe te pakuptimte? Cfare identiteti etnik ke? Duke saqaruar se identiteti...

Mentor Kikia: A po shkojmë drejt shpërbërjes si komb?

Filloi edhe censusi i radhës, i popullsisë dhe banesave. Besohet(shifra është e INSTAT, por pranohet si jo shumë e saktë) se më 1 janar...

Mentor Kikia: Tërmet, tërmet! Zi e më zi fati i politikës shqiptare

Vjet më doli gati 100% falli që hodha tek një turkeshë, për të parë se çfarë do të ndodhë me vendin tim. Meqë jemi në...

Mentor Kikia: Kur do ta marrim kthesën ne si popull?

Ketij vendi i duhen autostradat, qe te mberrijme me shpejt nga njeri qytet ne tjetrin. I duhen portet dhe aeroportet. I duhen edhe shume e shume...

Mentor Kikia: Akademia e Shkencave si Borizana e Krujës!

Me Sali Berishën ndodh shumë rrallë të bie dakord. Mesa duket për këtë vit ndodhi tani në pikun e vapës. E pra unë jam plotësisht...

Mentor Kikia: Një letër për studentët e mjekësisë dhe jo vetëm

Të dashur studentë që po protestoni, Së pari, dua t’iu them se unë jam me ju, pasi unë jam me çdokënd që zgjedh të reagojë...

Mentor Kikia: Një vend, ku të gjithë dukemi nga pak të çmendur

Po komunikoja me një kolege, që sapo u kthye nga një udhëtim pune në disa vende të perëndimit. “U lodha, por më pushoi truri” –...

Mentor Kikia: Kosova përtej tifozerive politike!

Qe Kosova nuk e mbron dot vete(m) territorin e saj nga nje sulm i mundeshem serb, kjo dihet. Qe egzistenca e saj eshte e lidhur...

Latest news

/5pyetjet.al