-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Mentor Kikia

Turi i Ramës në Europë/ Kikia: Politike, emigrantëve nuk u është thënë asgjë për votën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e tij të takimeve me shqiptarët në Europë, ku pas Athinës këtë të diel ndodhej në Milano të...

Mentor Kikia: Ka shumë fajtorë për (vetë) vrasjen e nënës dhe 3 fëmijëve!

Kur themi që kjo është një ngjarje shumë e rëndë, ndodh një tjetër që të kuptojmë se e keqja nuk ka fund. Por kjo...

Bregdetin e Durrësit e mbysin plehrat

Gazetari Mentor Kikia në një postim në rrjetet sociale pasqyron përmes fotove atë që po ndodh në bregdetin e Durrësit. Plehrat kanë pushtuar detin...

Mentor Kikia: Letra publike e të “mençurve”, kundër “budallenjve” në televizione!

Një letër publike, një peticion, i nënshkruar nga disa figura të njohura të shkencës(kryesisht historisë dhe gjuhësisë), shkaktoi reagime. U cilësua si një lloj...

Mentor Kikia: Opozita fitoi betejën për McGonigalin, por s’po e vjel

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” lidhur me dosjen McGonigal tha se opozita e fitoi betejën me denoncimin që bëri...

Ish-prokurori Beci: 6 pyetjet që do t’i bëja McGonigalit për lidhjen me Shqipërinë

Ish-Prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” se SPAK duhet të kërkojë që të pyesë për llogari...

Mentor Kikia: Nga Partia Demokratike tek Partia e Rrugicës së Salës

Rruga “Mustafa Matohiti”, qëkurse aty u vendos  familja e Z.Sali Berisha, atëkohë kryeministër, mori emrin “Rrugica e Salës”. Ajo rrugicë tashmë është e famshme...

“Ky është fundi i Berishës”! Shehi-Kikia te “5Pyetjet”: Duhet opozitë e re

“Me këtë betejë opozita nuk ka fituar hiç gjë. Opozitë do të ketë dhe do të bëhet më e fortë dhe më e mirë”....

Berisha drejt arrestit/ Kikia: Nuk është gjëmë! Rënia e “kështjellës” hap rrugë të reja

Gazetari dhe analisti Mentor Kikia u shpreh mbrëmjen e sotme te emisioni “5Pyetjet nga Babaramo” se nuk e sheh dramë goditjen e Sali Berishës....

Dash Shehi te “5Pyetjet”: Po flas troç, ja si i fitojmë zgjedhjet në 2025-ën

Për kreun e LZHK-së, Dashamir Shehi opozita nuk duhet të mblidhet rreth njerëzve, por ideve dhe nëse këtë nuk e bën sa më shpejt...

Latest news

/5pyetjet.al