-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ministrja

Ministrja e Jashtme e Kosovës: Javën e kaluar u mbush kupa, Lajçak favorizoi Serbinë

Ministrja e Jashtme e Kosovës Donika Gërvalla tha në një intervistë më Zërin e Amerikës se pajtimi me marrëveshjen e Ohrit, e cila e...

Kush janë bashkitë me “borxhe deri në fyt”?

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, doli këtë të premte në një deklaratë për mediat, ku bëri një pasqyrim të përgjithshëm të situatës ekonomike të...

Ibrahimaj: Turizmi, ecuri pozitive, punësimi arriti në 67.1%

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha në një konferencë për mediat se rritja ekonomike ishte 2.72% në tremujorin e parë të vitit. Ministrja theksoi...

Ministrja Kushi arsyeton VKM-në për shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike

Shkrija e Akademisë së Studimeve Albanologjike është bërë temë diskutimi ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ku deputetët e opozitës kanë thirrur një...

Arrestimi i Fredi Belerit, Xhaçka flet për takimin me Dendias: Shqipëria, e palëkundur në qëndrimin e saj!

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka bërë një prononcim për mediat nga Brukseli, ku ndër të tjera ka folur edhe për takimin...

Vrasja e 15-vjeçarit me thikë nga bashkëmoshatari i tij, reagon ministrja e Arsimit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Gramsh, ku një 15-vjeçar u vra nga një bashkëmoshatar i...

Voton edhe Belinda Balluku: Uroj një proces të qetë, siç e meriton Shqipëria!

Zëvendës kryeministrja Belinda Balluku është dhe një ndër të parat nga radhët e qeverisë që ka votuar për zgjedhjen e kryebashkiakut të ri të...

Kur do të nisë rritja e pagave? Ministrja flet te “5pyetjet”

Ministrja e Shtetit për Standardet dhe Shërbimet Milva Ekonomi e ftuar tek "5pyetjet nga Babaramo", tha se rritja e pagave ka qenë e paramenduar...

Ministrja e Drejtësisë i bën kërkesë Serbisë: Dy të burgosurit shqiptarë të transferohen në Kosovë!

Ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Albulena Haxhiu i ka bërë një kërkesë Ministrisë së Drejtësisë në Serbi, që dy qytetarë, të cilët janë duke...

“Rama paguan 10 mijë euro një drekë”/ Berisha: Ministrja e tij porosit biftekun 1 mijë euro!

Kryetari i PD, Sali Berisha, nga një takim me strukturat në Tepelenë, ka argumentuar se kryeministri Edi Rama po i vjedh shqiptarët dhe mendon...

Latest news

/5pyetjet.al