-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#ndihma

Ushtria amerikane dërgon sërish ndihma në Gaza

Ushtria amerikane ka rifilluar dërgmin e ndihmave në Gaza ditën e djeshme pas pezullimit të operacioneve izraelite në zonën veriore. Avioni i mallrave hodhi “më...

Biden nënshkruan ndihmën prej 95 miliardë dollarësh për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden miratoi të mërkurën projekt-ligjin që parashikon 95 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin. Ai tha se...

OKB-ja mbledh 600 milionë dollarë për Etiopinë, nuk arrin objektivin

Një konferencë donatorësh e udhëhequr nga Kombet e Bashkuara në Gjenevë mblodhi pothuajse 630 milionë dollarë (592 milionë euro) të martën për të ndihmuar...

Agjencia e ndihmës së OKB-së për Gazën, goditet nga “stuhia diplomatike”

Në Gaza, një rrip toke që po shndërrohet shpejt në një shkretëtirë, pak organizma ndërkombëtarë të ndihmës mund të veprojnë ende. Kombet e Bashkuara janë...

Greqia hap “thesin” për të varfrit

Sot në mëngjes Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis  njoftoi se do të  miratojë një paketë ndihme prej 350 milionë eurosh për të rrezikuarit në dhjetor....

Franca në alarm, shpall situatën e jashtëzakonshme

Në Francë situata është bërë alarmante për shkak të motit, ku edhe është shpallur gjendje e jashtëzakonshme. Në rajonin e Calasi dhe Alpe janë...

India pozicionohet krah Ukrainës, Zelensky zbulon ndihmën e ofruar

Kryeministri ukrainas Volodymyr Zelensky foli të martën me kryeministrin indian Narendra Modi, tha Zelensky në një deklaratë në kanalin e tij zyrtar Telegram. “Ne diskutuam...

Masakrat ruse nuk kanë fund, vrasin me dhjetëra qytetarë që po shpërndanin ndihma

Të gjendur në vështirësi, duke humbur çdo ditë territoret e pushtuara në Ukrainë, rusët nuk po kursejnë as civilët. Një sulm ushtarak ka ndodhur nga...

SHBA do të dërgojë armatime me vlerë 1,1 mld euro në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara po përgatisin një paketë të re armësh prej 1.1 miliardë dollarësh për Ukrainën që do të shpallet së shpejti, raporton Ukrinform...

SHBA ndihmon ushtarakisht vendet e Ballkanit, Serbia ngelet jashtë

Nga rreth një miliard dollarë ndihmë ushtarake që DASH paralajmëroi për 17 vende evropiane, 23 milionë do të shkojnë në Mal të Zi për...

Latest news

/5pyetjet.al