-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

nju jork

Po pastronte dëborën para shtëpisë, 74-vjeçares i bie tulla në kokë

Një 74-vjeçare ka humbur jetën tragjikisht në Nju Jork pasi u godit nga një tullë në kokë teksa po pastronte borën para hyrjes së...

“Jemi zemërthyer”! Flet mikesha e policit që vrau mësuesen shqiptare me dy fëmijët

Një grua shqiptare me dy fëmijët u ekzekutua nga burri amerikan. Ngjarja e rëndë i tronditi të gjithë në një nga qytezat e Nju...

Nis gjyqi ndaj Trump në Nju Jork

Ish-Presidenti Donald Trump po merr pjesë në procesin gjyqësor civil ndaj tij, që filloi sot në Nju Jork, në një kohë kur kontrolli i...

Berisha: Begaj-Rama “tabor” me 35 veta drejt Nju Jorkut! 500 mijë Euro shpenzime

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi sot delegacionin sipas tij të fryrë të Presidentit dhe kryeministrit të vendit në udhëtimin drejt Nju Jorkut ku do të...

22 vite nga sulmet që tronditën botën

Mëngjesin e 11 shtatorit, 2001, banorët e Nju Jorkut po bëheshin gati të nisnin ditën, kur një avion i rrëmbyer goditi qëllimisht njërën kullë...

Nuk ndalet! Luiz Ejlli shfaqet në Nju Jork

Prej disa muajsh ai është kthyer në një nga personazhet më të kërkuar në vend. Është fjala për fituesin e këtij edicioni të “Big...

Arrestohet aktorja e famshme

Së fundmi, bëhet e ditur se është arrestuar aktorja e njohur Susan Sarandon pasi po protestonte në Nju-Jork në mbështetje të rritjes së pagës...

Çështja McGonigal, prokuroria kërkon bashkimin e gjyqit rus me atë shqiptar

Prokuroria amerikane ka kërkuar bashkimin e çështjes shqiptare dhe asaj ruse kundër McGonigal për t’u gjykuar në Gjykatën e Nju Jorkut. Lajmin e ka bërë...

SHBA: Kosova dhe Serbia urgjentisht ta zbatojnë marrëveshjen

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas Greenfield, në takime të ndara me krerët e diplomacisë së Kosovës dhe Serbisë,...

Donald Trump 7 orë dëshmi me dyer të mbyllura në prokurorinë e Nju Jorkut

Të enjten, ish-presidenti amerikan, Donald Trump iu përgjigj për gati shtatë orë, pyetjeve të zyrës së Prokurores së Përgjithshme të New Yorkut, Letitia James,...

Latest news

/5pyetjet.al