-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pagat

Pagat/ Gratë apo burrat, kush paguhen më shumë?

Në vitin 2023, paga mesatare në ekonomi arriti në 70.5 mijë lekë, sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT. Në krahasim me vitin e...

E PLOTE/ Kategoritë e administratës që përfitojnë nga rritja e pagave nga 1 Korriku (Lista)

Rritja e rrogave në administratën publike është miratuar në mbledhjen e radhës së qeverisë. Ministri Ervin Mete tha se me vendimin e sotëm avancohet...

Rritje pagash për policinë e burgjeve dhe ushtrinë

Rritje pagash njoftoi sot qeveria se do të ketë edhe sistemin e burgjeve dhe ushtrinë. “Janë 3430 punonjës të policisë së burgjeve përfitojnë nga...

Rriten pagat/ Manastirliu: Shkon 950 Euro për mësuesit

Ministrja e Arsimit, Ogerta Manastirliu deklaroi sot se qeveria ka miratuar vendimin për rritjen e pagave për mësuesit. Më tej, theksoi se paga mesatare...

Berisha hap thesin e premtimeve: Pagë 1300 Euro për mësuesit

Ish-kryeministri Sali Berisha premtoi sot se nëse do të rikthehet në pushtet do të dyfishojë pagat për mësuesit. PD e drejtuar nga Sali Berisha ka...

Rritja e pagave për arsimin dhe shëndetësinë, një lajm i mirë edhe për të rinjtë

Rritja e pagave për arsimin dhe shëndetësinë do të hyjë në fuqi më 1 korrik të këtij viti. Ministri i Financave, Ervin Mete njoftoi...

Rritja e pagave/ Kush do të marrë 900 Euro në fund të vitit? (Kategoritë)

Reforma e ndërmarrë nga qeveria gjatë vitit 2023 për rritjen e pagave do të finalizohet deri në fund të 2024. Vendimi “Për miratimin e dokumentit...

Pagat? Profesionet elementare ‘mbretër’ para atyre me arsim të lartë

Ekonomia e Shqipërisë është e “uritur” për punonjës që kanë aftësi elementare, kryesisht që përdorin forcën dhe jo mendjen gjatë orëve të punës. Të dhënat...

Meta nga Berati: Do rrisim pensionet dhe pagat

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta zhvilloi një takim  në qarkun e Beratit me strukturat e partisë, ku shpalosi programin e tij për...

Kushtetuesja në Kosovë shpall të pavlefshme disa nene të Ligjit për pagat

Gjykata Kushtetuese e Kosovës njoftoi të martën se i ka shpallur të pavlefshme disa nene të Ligjit për pagat në sektorin publik, duke e...

Latest news

/5pyetjet.al