-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pikë

19 pikë në shtatë ndeshje, zbuloni skuadrën më në formë të Premier League

Bournemouth është skuadra më në formë e Premier League, të paktën në këto javë të fundit në elitën e futbollit anglez. “The Cherries” kanë koleksionuar...

LISTA/ Renditja me pikë për “Topin e Artë”, Messi i “la targën” Halandit, 5 emra me 0 vota

Është publikuar lista e votave që përcaktuan fituesin e “Topit të Artë” për vitin 2023. Lionel Messi ishte ai që ngriti lart trofeun për herën...

Të paktën 20 të vrarë dhe qindra të plagosur pas shpërthimit në një depo karburanti

Të paktën 20 njerëz janë vrarë dhe pothuajse 300 janë plagosur në një shpërthim të fuqishëm në një depo karburanti në rajonin e Nagorno-Karabakh,...

Vetëm 3 ndeshje larg “EURO 2024”, sa pikë na duhen për të shkuar në Gjermani?

Fitorja ndaj Polonisë në “Air Albania” ka vendosur Shqipërinë në pozita shumë të favorshme për të shkuar në Euro 2024. Kuqezinjtë kryesojnë grupin dhe...

“Vendi në pikë kritike”/DW: Ndryshimet kushtetuese në Shkup kalojnë filtrin e parë!

Me dhjetë vota “pro” dhe shtatë “kundër” Komisioni për Çështje Kushtetuese miratoi leximin e parë të propozimit për ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë së...

Luiza Gega nuk ndalet, siguron një tjetër triumf në European Athletics

Luiza Gega siguroi një tjetër triumf në garën e 5 mijë metrave në European Athletics duke marrë pikët maksimale. Ky kampionat është duke u zhvilluar...

Zyrtare/ Merret vendimi për Juventusin, i hiqen 10 pikë

Gjykata Federale e Federatës Italiane të Futbollit pasditen e sotme ka marrë vendimin në lidhje me skandalin e fitimeve kapitale ku u vendos se...

Makthet për “Zonjën e Vjetër” nuk kanë fund, pritet dënim i ri

Pas rikthimit të 15 pikëve për Juventusin kolegji i Garancisë ka publikuar një dokument prej 75 faqesh ku shpjegon me detaje arsyet e vendimit. Pas...

Juventus rimerr 15 pikët në renditjen e Serie A

Atë çka Federata Italiane e Futbollit ja mori, Komiteti Olimpik ja ktheu sërish, me “bardhezinjtë” e Juventus që fituan gjyqin në Këshillin e Garancisë...

Barcelona nuk ndalet, siguron vendin e parë me 15 pikë më shumë se Real Madrid

Barcelona me fitoren e natës së sotme kundër Elches me rezultat 4-0 ka arritur të grumbullojë 15 pikë më shumë se Real Madridin duke...

Latest news

/5pyetjet.al