-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

plazhet

Prag sezoni/ Bizneseve të Durrësit u shtrenjtohet uji me 7.7%, të Kavajës me 49%

Çmimet e ujit për pesë bashki të tjera në vend janë rishikuar. Enti Rregullator i Ujit (ERRU) miratoi tarifat për ato njësi që përfshihen...

VOA: Durrësi probleme nga ujërat e zeza, një “bombë” ekologjike që bie ndesh me planet e qeverisë

Dhjetëra milionë dollarë të injektuar në Ujësjellësin e Durrësit nuk e kanë zgjidhur problemin e shkarkimit e ujërave të zeza në det, një "bombë"...

Media e njohur britanike i bën jehonë 5 plazheve më pak të njohura të Rivierës shqiptare

“Emerging Europe” është media e radhës ndërkombëtare që shkruan për Shqipërinë dhe bukuritë e saj natyrore që nuk duhen humbur. Kjo media i bën jehonë...

“La Repubblica” godet sërish: Plazhet e Shqipërisë, Maldivet e Europës

Për të dytën herë radhazi gazeta e njohur "La Repubblica" me artikujt e saj i fton italianët të përjetojnë mrekullinë e plazheve të Maldiveve...

104 policë dhe 35 skafe blindojnë plazhet

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se nisi punën Njësia Policore Detare, një strukturë e re sezonale për të siguruar pushuesit në zonat bregdetare. Oficerë të...

Media britanike: Harroni Maldivet! Shkoni në Ksamil

Media britanike “The Sun” u ka kushtuar një artikull bukurive të Shqipërisë duke e cilësuar Maldivet e Europës. Prestigjozja u sugjeron britanikëve ta vizitojnë...

10 plazhet më të mira në botë për vitin 2022, sipas Tripadvisor

Platforma e udhëtimit Tripadvisor ka publikuar listën me plazhet më të mira për vitin 2022, referuar votimeve vjetore të udhëtarëve. 10. Spiaggia dei Conigli: Lampedusa, Itali 9....

Endri Shabani: Pyetje për Edi Ramën

Plazhet tona ua ke dhene privateve me argumentin se ata i menaxhojne me mire se shteti qe ti drejton. E kuptoj. Me kete logjike ke...

Lezha, gati të presë turistët nga Kosova

Lezha është bërë gati të presë turistët kosovarë për sezonin veror 2022. Bashkia e Lezhës pret që këtë sezon të ketë numër edhe më...

Latest news

/5pyetjet.al