-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

prigozhin

Zbulohet njeriu që vrau Prigozhin, media amerikane publikon emrin

"Wall Street Journal" raporton se urdhri për të eliminuar Prigozhin-in më 23 gusht u dha nga sekretari i Këshillit të Sigurisë Kombëtare të Rusisë,...

Zelensky para OKB: Mos i besoni Putinit, pyesni Prigozhin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë sot para Asamblesës së Përgjithshme të OKB-së se presidenti rus, Vladimir Putin qëndron pas rrëzimit të avionit...

I shërbeu darkën 17 vite më parë, Bush i tronditur nga fotoja e takimit të parë me Prigozhin

Ish-presidenti amerikan, Xhorxh Bush së fundi është shprehur i tronditur kur zbuloi se  themeluesi i Wagner Group, Yevgeny Prigozhin i shërbeu atij në një...

Zelensky: Nuk ka kompromis me Putin, kush e bën përfundon si Prigozhin

Presidenti ukrainas, Volodimir Zelensky është shprehur së fundmi se nuk ka mundësi kompormisi me Putin për mbylljen e luftës. Për të fajtuar këtë mendim të...

“Luftë” për trashëgiminë, çfarë la pas Prigozhin?

Kanali rus i lajmeve në internet “Mozhem Obyasnit” raportoi se ka filluar rishpërndarja e aseteve nga perandoria e Prigozhin-it, e cila përfshinte dhjetëra kompani...

“Wagner” varroset, krahu i djathtë i Prigozhin përcillet në heshtje pranë Moskës

Bashkëthemeluesi dhe komandanti ushtarak i grupit mercenar rus Wagner, Dmitry Utkin, u varros sot pranë Moskës, pasi vdiq pas rrëzimit të avionit që vrau...

Pa praninë e Putin, Prigozhin varroset në Shën Petersburg

Ditën e sotme është zhvilluar ceremonia mortore për kreun e grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin i cili vdiq më 23 gusht, pas rrëzimit të avionit...

Në varrezat ku prehen prindërit e Putin, presidenti injoron funeralin e Prigozhin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin nuk planifikon të marrë pjesë në varrimin e shefit mercenar, Yevgeny Prigozhin, i cili vdiq nga rrëzimi i një...

Siç nuk ishte parë kurrë! Dalin fotot e fundit të Prigozhin, selfie dhe i buzëqeshur në Afrikë

Mediat e huaja kanë publikuar foto e fundit para se rrëzimi apo shpërthimi i avionit të tij shumë pranë Moskës t'i merrte jetën shefit...

“Avioni…”! Batuta e errët e Ramës për Putin lidhur me vdekjen e Prigozhin

Nga forumi i Bledit në Slloveni erdhën mesazhe të forta mbështetje për integrimin e Ballkanit në BE. Por nuk munguan edhe batutat. Kryeministri Edi...

Latest news

/5pyetjet.al