-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#proces

Publikimi i tezave të Gjuhës Shqipe, Ministria: Nuk cenohet procesi i provimit

Ditën e sotme rreth 28 mijë maturantë po testojnë dijet e tyre në provimin e Gjuhës Shqipe. Pas daljes së tezës së maturës ka reaguar...

FOTO/ Fredi Beleri kërkesë Kushtetueses për përshpejtimin e vendimit

Kryetari i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës Kushtetuese duke kërkuar përshpejtimin e vendimit. “Ju drejtohem Ju që jeni...

Rama: Shqipëria do të mbetet thellësisht e përkushtuar ndaj Procesit të Berlinit

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar kancelarin gjerman, Olaf Scholz për udhëheqjen e tij, me rastin e Kongresin të Partisë Social Demokrate që po zhvillohet...

Përfundon zyrtarisht censi për regjistrimin e popullsisë dhe banesave

Censi për regjistrimin e popullsisë dhe banesave ka përfunduar zyrtarisht këtë të enjte, 16 nëntor. Instituti i Statistikave (INSTAT) njoftoi se po vazhdohet puna për...

Zgjedhjet në Kukës, mbyllet orari zyrtar i votimit, pritet nisja e numërimit

Ka përfunduar orari zyrtar i votimit për zgjedhjet e pjesshme në Bashkinë Kukës. Në zgjedhjet e sotme në Kukës kishin të drejtë të vote...

“Beleri”, VOA: Autoritetet greke po përdorin mjete të ndryshme për të ndikuar procesin

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin...

Samiti i Procesit të Berlinit në Tiranë, Rama takon të ngarkuarin me punë të BE, Soreca

Në kuadër të Samitit të Procesit të Berlinit në Tiranë, kryeministri Edi Rama është takuar me të ngarkuarin me punë të BE, Luigi Soreca. Në...

Vettingu: 380 gjyqtarë e prokurorë të larguar, 117 në pritje

Në Shqipëri, reforma e sistemit gjyqësor largoi nga puna mbi 380 gjyqtarë dhe prokurorë, ndërsa aktualisht gjykatat po punojnë me një numër të kufizuar...

Nis procesi i votimit në Rrogozhinë, bashkë me problematikat e para

Rrogozhina fton sot qytetarët e saj t’u drejtohen sërish kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri. Janë mbi 32 mijë qytetarë me...

Zgjedhjet brenda PD-së, Gështenja: Shqetësimi nuk është emri, procesi i nxjerr

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, ka folur në lidhje me situatën brenda PD-së. Gështenja u shpreh...

Latest news

/5pyetjet.al