-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#proces

Bllokohet procesi i votimit në disa qendra, në shkollën “Dora d’Istria” probleme me pajisjet elektronike. Ngërç edhe në Durrës!

Me nisjen e procesit zyrtar të votimit në të gjithë vendin janë shfaqur edhe problematikat e para. Nga 6 qendrat e votimit në shkollën...

Probleme me nisjen e procesit të votimit edhe në Fier, mungojnë komisionerët e PD-së

Në bashkinë e Fierit në disa prej qendrave të votimit ende nuk ka filluar procesi i votimit, ndonëse qytetarët janë paraqitur për të votuar....

Në Kavajë ende s’ka nisur votimi, problem me pajisjet e verifikimit elektronik!

Në Kavajë ende nuk ka nisur procesi i votimit. Shkak është bërë mosfunksionimi i aparateve të verifikimit elektronik të kartave të identitetit. KQZ nuk...

Voton edhe Belinda Balluku: Uroj një proces të qetë, siç e meriton Shqipëria!

Zëvendës kryeministrja Belinda Balluku është dhe një ndër të parat nga radhët e qeverisë që ka votuar për zgjedhjen e kryebashkiakut të ri të...

Te “Petro Nini” nuk punon pajisja e identifikimit, KQZ: Procesi nis pas 3 orësh!

Ndonëse votimi duhet të kishte nisur në orën 07:00, sipas Kodit Zgjedhor, probleme në Qendrën e Votimit, e vendosur në shkollën “Petro Nini Luarasi”...

Tre bashkitë ku sot aplikohet votimi e numërimi elektronik, rezultati 1 orë pas përfundimit të procesit!

Votim elektronik në Elbasan, Kamëz dhe Vorë. Të dhëna reale mbi pjesëmarrjen e qytetarëve. Në tre bashki do të implementohet sot votimi dhe numërimi...

Gjykata e la në burg, avokati i Fredi Belerit: Proces politik, s’u provua ekzistenca e listave!

“Proces dhe akuzë politike”, -kështu e ka konsideruar avokati i Fredi Belerit akuzën e ngritur ndaj kandidatit të ‘Bashkë Fitojmë’ për bashkinë e Himarës. Në...

Nis trajnimi i policëve para zgjedhjeve

Procesi zgjedhor që do të zhvillohet këtë vit më 14 maj ka mobilizuar policinë pasi ditën e sotme ka nisur cikli i trajnimeve për...

Balla nga Fieri: BE është në procesin për ta shpallur ‘Non Grata’ Berishën!

Kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, sërish ka pasur në fokus të deklaratave të tij, Sali Berishën dhe Ilir Metën. Nga Fieri,...

Proces gjyqësor në Vjenë për ekstradimin e Stela Gugalljës, flet avokati: U paraqit vetë në polici dhe…!

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit bëri të ditur të martën se në Gjykatën e Vjenës në Austri, po...

Latest news

/5pyetjet.al