-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ps

PS iku nga TIMS-i, Gogu: Ligji u shkel me injorancë

Ditën e djeshme deputetët socialistë u larguan nga Komisioni hetimor për TIMS-sin, mes debatesh dhe pa përputhshmërive me deputetët e opozitës. Sot nënkryetari i këtij...

Naço të enjten interpelancë në Kuvend me Niko Peleshin, Çuçi mbledh grupin e PS

Këtë të hënë, grupi Parlamentar i Partisë Socialiste u mblodh për të diskutuar në lidhje me axhendën e kësaj jave në Kuvend. Kryetari Bledi Çuçi...

‘Garë për skandale’/ Salianji: PS mbron zyrtarë që kanë probleme me ligjin

Deputeti demokrat Ervin Salianji, gjatë fjalës së tij në takimin në Kuçovë mes demokratëve, u shpreh se Partia Demokratike është sot e bashkuar dhe...

BIRN: Partitë politike, shkelje në raportimet financiare dhe pagesa në të zezë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Iliran Celibashi miratoi të martën raportin mbi gjetjet nga auditimi i raporteve financiare të partive politike, duke vendosur 108 gjoba...

‘Po goditet SPAK’, Alibeaj: Rithemelimi bashkoi votat me Ulsiun

Enkelejd Alibeaj pas votimit të amnistisë penale deklaroi se Rithemelimi bashkoi votat me Ulsiun. Sipas tij sot me këtë projektligj është goditur SPAK. ‘Kjo është...

Amnistia drejt miratimit, Basha: Pazar, ndihmojnë të korruptuarit e dënuar nga SPAK

Ditën e sotme pritet të kalohet në Kuvend për votim Amnistia Penale, me mazhorancën dhe opozitën që kanë rënë dakord midis tyre për ta...

Rithemelimi me 3 propozime për Amnistinë, pritet sot votimi në Kuvend

Ditën e sotme në Kuvend pritet votimi i Amnsitisë Penale, me mazhorancën dhe opozitën që pas 3 muajsh debat duket se kanë rënë dakord. Nën...

Ligji ‘për shtetësinë’/ PS bashkon votën me opozitën për të miratuar dekretin e Begajt!

Komisioni i Sigurisë ka miratuar ditën e sotme me konsensus politik, dekretin e Presidentit Bajram Begaj i cili riktheu për rishqyrtim në Kuvend amendamentet...

A do ta dorëzojë PS-ja Olta Xhaçkën? Flet Çuçi

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Bledi Çuçi deklaroi se për çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës do të vendosë Këshilli i Mandateve dhe...

Zbardhen detajet/ Amnistia Penale do 84 vota, PS do negociojë me opozitën

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka diskutuar gjatë mbledhjes së sotme për Amnistinë Penale. Por ende s’ka një vendimmarrje për ta kaluar projektligjin në seancën plenare...

Latest news

/5pyetjet.al