-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rel

Stuhia “Ciaran” godet Evropën Perëndimore, shkakton viktima dhe lë miliona njerëz pa energji

Së paku shtatë njerëz kanë vdekur dhe disa ta tjerë janë lënduar si pasojë e erërave të forta rekorde në Francë dhe përgjatë pjesës...

Përdoreshin si strehimore, OKB: Dëmtohen katër shkolla në Gaza

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) tha të enjten se katër prej shkollave të saj në Gazë, të cilat po përdoren si strehimore, janë...

Donald Trump Jr. dëshmon në gjyqin për mashtrim financiar kundër babait të tij

Donald Trump Jr., djali i ish-presidentit amerikan Donald Trump, tha të mërkurën se kishte rol shumë të vogël në financat e kompanisë së familjes...

Protestat e njësive speciale në Kosovë, Sveçla: Policia gëzon mbështetje të veçantë

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha të mërkurën se Policia e Kosovës gëzon “mbështetje dhe fokus të veçantë”, pasi dy njësi speciale...

Sulmet në kampin e refugjatëve në Gaza, Izraeli merr përgjegjësinë

Ushtria e Izraelit ka thënë të martën vonë se e kreu një sulm të gjerë në kampin e refugjatëve në Jabalia ndaj infrastrukturës së...

Minatori Meha zotohet se do ta sfidojë vendimin për pezullim

Eset Meha, njëri prej punëtorëve të suspenduar të kombinatit metalurgjik Trepça, i ka thënë Radios Evropa e Lirë se do të ndjekë hapa ligjorë...

Serbia nuk i kërkon shtetasit e saj që arrestohen në Kosovë

Mund të cilësohet edhe “strehë” për kriminelët e kërkuar nga Serbia. Katër shtetas serbë, me fletarrestim nga agjencia ndërkombëtare e policisë, Interpol, janë arrestuar këtë...

Tërhiqet Australia! Arabia Saudite pritëse e Kupës së Botës 2034

Arabia Saudite pritet të jetë nikoqire e Kupës së Botës 2034, pasi Australia u tërhoq nga gara për ta organizuar këtë turne të futbollit. Federata...

Mali i Zi në “këmbë” kundër kryetarit të ri të Kuvendit, mijëra njerëz në protestë

Disa mijëra qytetarë të veshur me simbole kombëtare dhe shtetërore malazeze kanë protestuar të hënën vonë kundër kryetarit të ri të Kuvendit të Malit...

“Është koha për luftë!”, Netanyahu: S’do të ketë armëpushim në Gazë

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, tha të hënën se nuk do të pranojë armëpushim në Rripin e Gazës, duke shtuar se një gjë e...

Latest news

/5pyetjet.al