-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Analizë

‘123 persona shkruan në gjyq dhe 7.6 milionë euro u sekuestruan’, kryeprokurori zbardh shifrat

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë një bilan të punës në institucionin ku ai drejton. Ai ka dhënë shifra për sa i për ketë...

Vodhën “BMW”-në në Angli dhe e shitën në Tiranë

Një 36-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Tiranë pasi dyshohet se bleu një makinë të vjedhur. Personi me inicialet F.M., i cili është banues...

Sali Berisha: Takimi i Brukselit përfundoi me/pa sukses?!

Nga Sali BERISHA Miq, takimi i shumë pritur i datës 27 shkurt 2023 në Bruksel për firmosjen e Marrëveshjes franko-gjermane, marrëveshje bazë e BE për...

Shaban Murati: Thirrje e përsëritur për Festën e Përbashkët të Kombit!

Shqipëria ta bëjë 17 Shkurtin festë zyrtare! Kam propozuar qysh në 26 mars 2012 që Shqipëria ta bëjë 17 shkurtin festë zyrtare, sepse pavarësia e...

Haga dhe ish-krerët e UÇK-së dakord: Gjyqi nis më 3 prill

Prokuroria e Gjykatës Speciale të Kosovës ka bërë të ditur se deri më tani ka siguruar mbi 300 dëshmitarë në rastin kundër ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve,...

“Gjynah e zeza”! Përmbyset makina në Librazhd, vrapojnë qytetarët

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin Elbasan-Librazhd në kthesën e Murrashit. Një makinë është batuar në mes rrugës duke u përmbysur. Ende...

Mbytja e gomones me emigrantë, BBC: Kanë humbur jetën 4 persona

Katër persona vdiqën pasi një varkë me emigrantë u mbyt në kanalin e Anglez në orët e para të kësaj të mërkure. BBC ka bërë...

E ëma e Gert Shehut i kërkon falje Berishës: S’dua ta përdorin politikisht

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit, Gert Shehut që goditi sot me grusht kreun e PD-së Sali Berisha është shprehur në një intervistë për Euronews...

Reagimi i Kurtit për vrasjen e 35-vjeçares, Musliu: Shqetësohem për shëndetin e tij mendor

Qëndrimi i Kryeministrit të Kosovës Kurti për krimin makabër që ndodhi mbrëmjen e djeshme në martenitetin e QKUK-së në Prishtinë, ku 35- vjeçarja Hamide...

REL: BE-ja nuk mund t’ia dalë vetë me Kosovën dhe Serbinë

Pas përpjekjes së fundit të dështuar të Brukselit për të arritur një marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë, është koha për të pyetur nëse Bashkimi...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al