-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

republikanët

VOA: Republikanët ngrenë pikëpyetje mbi mprehtësinë mendore të Biden

Rivalët republikanë po ngrenë pikëpyetje lidhur me mprehtësinë mendore të zotit Joe Biden, pas një lapsusi verbal të presidentit amerikan që ka thelluar shqetësimet...

Republikanët thërrasin për dëgjesë djalin dhe vëllain e Biden-it

Republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve lëshuan të mërkurën fletëthirrje për familjarët e Presidentit Joe Biden, hapi i tyre më agresiv në procesin e mundshëm...

Tom Emmerin si kandidat për kryetar të Dhomës së Përfaqësuesve

Republikanët zgjodhën të martën ligjvënësin Tom Emmer si kandidatin e tyre për kryetar të Dhomës së Përfaqësuesve, teksa përpiqen për herë të tretë të...

Republikanët nominojnë Steve Scalise për kryetar të Dhomës së Përfaqësuesve

Ligjvënësit nga Partia Republikane kanë nominuar Steve Scalise për t’u bërë kryetari i ri i Dhomës së Përfaqësuesve. Por, tani ata duhet të tentojnë...

Kush mund të bëhet kryetar i ri i Dhomës së Përfaqësuesve?

Dhoma e Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara e ka shkarkuar për herë të parë në histori kryetarin e saj, Kevin McCarthy, përmes një votimi...

Kongresmenia republikane “pro” reagimit të Vuçiç, Ambasadori: Po vlerësoni një justifikim

Kongresmenia republikane në SHBA, Claudia Tenney ka thënë se dhuna në veri të Kosovës është e tmerrshme dhe se e vlerëson dënim të shpejtë...

SHBA, përplasjet brenda republikanëve rrezikojnë mbylljen e qeverisë

Përplasjet e brendshme mes republikanëve në Dhomën e Përfaqësuesve për shpenzimet kanë bërë që në Shtetet e Bashkuara të rrezikohet mbyllja e qeverisë brenda...

Republikanët kundër rritjes së ndihmës për Ukrainën, Zelensky shkon në Kapitol

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky mbërriti në Kapitol të enjten mes pikëpyetjesh të ngritura nga republikanët nëse Kongresi duhet të miratojë një raund të ri...

Çështja Hunter Biden, republikanët përplasen në Kongres me Prokurorin e Përgjithshëm

Prokurori i Përgjithshëm Merrick Garland u ul ballë për ballë kritikëve të tij më të fortë, teksa republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve shfrytëzuan një...

McGonigal, republikanët akuza drejtësisë për tolerim

Komisioni Juridik i Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin e Shteteve të Bashkuara po shpreh shqetësimin për mundësinë e marrëveshjeve me pasoja të zbutura ndaj...

Latest news

/5pyetjet.al