-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#rritje

Pësojnë rritje monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit sot

Sot, më 13 shkurt 2024, në tregun valutor dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet 97 lekë. Euro sot blihet me 103.5 lekë në...

Rreth 600 mijë turisë në dhjetor, INSTAT: Mbizotërojnë evropianët

Sipas publikimit të fundit nga INSTAT tregohet se rreth 600 mijë turistë kanë hyrë në territorin shqiptar në dhjetor të vitit që lam pas. Ky...

Bizneset ulin pritshmëritë për rritjen e çmimeve në të ardhmen!

Pritjet e bizneseve për rritjen e çmimeve shënuan një tendencë rënëse gjatë muajit nëntor, duke dhënë sinjale se vala e fortë inflacioniste mund të...

Gjykata Kushtetuese u jep të drejtë gjyqtarëve për rritjen e pagës bazë, ja detyrimet për qeverinë!

Gjykata Kushtetuese shpalli të martën vendimin në favor të kërkesës së Unionit të Gjyqtarëve. Duke vlerësuar si antikushtetuese nenet e ndryshuara nga mazhoranca për...

Kanceri i gjirit tendencë në rritje në Shqipëri, vdekshmëria në ulje

Në Shqipëri kanceri i gjirit ka një tendencë në rritje. Gjatë viteve të fundit, rastet e prekura janë rritur me 6% ndërsa vdekshmëria shënon...

OPEC-u ul prodhimin, pritet rritje e çmimit të naftës në Kosovë

Kosova, në ditët në vijim, pritet të ketë ngritje enorme të çmimit të naftës, kjo pasi në tregjet ndërkombëtare ka një rritje të çmimit,...

Çmimet e apartamenteve në BE për 12 vjet u rritën me 48%; Në Tiranë u shtrenjtuan 40% brenda një viti

Çmimet e apartamenteve në Bashkimin Europian nga viti 2010 deri në 3-mujorin e dytë të 2022, janë rritur 48%. Për të njëjtën periudhë qiratë janë shtrenjtuar me...

Rritje temperaturash për ditën e sotme

Dita e martë do të dominohet nga prania e rrymave ajrore të qëndrueshme. Këto do të sjellin mot me diell e vranësira kryesisht shtresore të...

Inflacioni në Gjermani në nivelin më të lartë që prej 70 vjetësh

Inflacioni në Gjermani ka arritur nivelin më të lartë që prej 70 vjetësh. Nxitur nga çmimet e energjisë dhe ushqimeve për konsumatorët rritja e...

Shqipëria, ndër vendet me rritjen më të lartë të çmimit të bukës në Europë

Shqipëria renditet ndër vendet që kanë para një rritje të lartë të çmimeve të bukës në Europë, duke ia tejkaluar mesatares së Bashkimit Europian. Sipas...

Latest news

/5pyetjet.al