-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

serbet

REL: Çfarë fshihet pas mesazheve me imazhin e Vuçiçit në veri?

“Marrëzi, mashtrim e popullit, asgjë më shumë”. Me këto fjalë Sasha nga Mitrovica e Veriut i ka komentuar për Radion Evropa e Lirë pamfletet me...

‘Vrite, vrite serbin’! Vulin: Dëgjojeni para se të shkoni me pushime në Shqipëri

E ndërsa Federata kërkoi masa të forta nga UEFA, zv/kryeministri serb Aleksandër Vulin i ka kërkuar popullit serb që t’i dëgjojë mirë vargjet që...

Kosovë: Serbët po marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë

Dhjetë ditë pasi në Kosovë ka nisur regjistrimi i popullsisë, sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), janë regjistruar mbi 200.000 banorë rezidentë, nga...

Lista Serbe: Populli serb nuk do të marrë pjesë në regjistrimin e popullsisë në Kosovë

Lista Serbe ka thënë të premten se serbët e Kosovës nuk do të marrin pjesë në regjistrimin e popullsisë në Kosovë. Regjistrimi i popullsisë,...

Escobar: Serbë po vuajnë për shkak se Kurti hoqi dinarin

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ka qëndruar sot për vizitë në Pejë. Escobar është takuar me kryetarin e komunës...

Nuk zbatuan urdhrat e Vuçiç, Radoiçiçi godet me grushte serbët e Kosovës

Milan Radoiçiçi, udhëheqësi i grupit terrorist të armatosur të Serbisë më 24 shtator të vitit kaluar në fshatin Banjskë, të Kosovës, mësohet se ka...

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

Në Mitrovicë të Veriut, serbët protestuan më 12 shkurt kundër vendimit të autoriteteve të Kosovës që vetëm euroja të jetë valuta për pagesa, duke...

“BIA” nxjerr fotot: Ja çfarë iu gjet serbit që na spiunonte te Shqipëria! Reagon edhe Vuçiç

Agjencia serbe për Siguri dhe Informacion (BIA) njoftoi se ka arrestuar një serb të dyshuar se spiunonte për llogari të inteligjencës shqiptare. Sipas mediave...

Dhunimi i 3 të rinjve/ Kreu i Unionit Demokratik shqiptar: Sulm i qëllimshëm, 3 serbë janë arrestuar

Kreu i Unionit Demokratik Shqiptar, një prej partive shqiptare në Malin e Zi, Meto Zenka ka komentuar dhunimin e 3 të rinjve shqiptarë përmes...

FOTO/ Kjo është gjendja e 3 shqiptarëve të dhunuar në Malin e Zi, ja detajet si ndodhi ngjarja

Klodjan Meaj, Azem Dervishi dhe Doris Kopaçi janë tre shqiptarët e dhunuar barbarisht sot në Malin e Zi, një grup personash, që dyshohet se...

Latest news

/5pyetjet.al