-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sERBIA

‘Arrestojmë Vuçiçin’! Petkoviç provokon Sveçlën: Mburret në rrjetet sociale

Shefi i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në qeverinë e Serbisë Petar Petkoviç ka provokuar ministrin e Brendshëm të Kosovës Xhelal Sveçla lidhur me...

Kupchan: Kurti duhet të bisedojë, nuk ka zgjidhje me ultimatume

Charles Kupchan, ish-drejtor i çështjeve evropiane në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk është dashur të...

Dështimi në Bruksel/ SHBA: Kosova dhe Serbia duhet të ripërkushtohen

Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit, James O’Brien, ka thënë se Kosova dhe Serbia janë duke i “humbur vërtet” mundësitë e tyre duke mos i zbatuar...

“Nuk kemi raport për Banjskën”! Kurti i përgjigjet Brukselit: U nisëm 48 faqe

Pas deklaratës së zëdhënësit të BE-së, Peter Stano, se Kosova nuk ka dorëzuar raport të hetimeve për sulmin në Banjskë, zëdhënësi i Qeverisë së...

BE: Borrell pret Kurtin dhe Vuçiçin më 26 qershor në Bruksel

Shërbimi i veprimit të Jashtëm i Bashkimit Evropian (EEAS) ka konfirmuar se përfaqësuesi i lartë, Josep Borrell, do të presë në takim të nivelit...

Serbia i heq fitoren nga duart Sllovenisë, në fushë Anglia

Dy gola dhe shumë lojë e fortë. Mbyllet në barazim 1-1 ndeshja mes Sllovenisë dhe Serbisë e vlefshme për grupin C të kampionatit Europian...

Serbia: Dialogu me Kosovën është në komë

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriç tha se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit është “në komë”. Kjo gjendje, sipas tij, nuk...

Kosova i dorëzon Serbisë eshtrat e tre trupave të vrarë gjatë luftës

Mbetjet e tre trupave të qytetarëve serbë të vrarë në luftën e fundit në Kosovë, pritet t’u dorëzohen autoriteteve të Serbisë, të martën, në...

BE: Serbia s’mund të anëtarësohet pa normalizim me Kosovën

Bashkimi Evropian ia bëri të qartë Serbisë, se pa normalizim të raporteve me Kosovën nuk mund të bëhet anëtare e BE-së. Megjithatë Bashkimi Evropian,...

Kosova miraton sanksionet e reja për Rusinë dhe Iranin

Qeveria e Kosovës ka miratuar pakon e sanksioneve ndaj Republikës Islamike të Iranit dhe kundër Federatës Ruse. Kabineti qeveritar miratoi propozim-vendimin e zbatimit nga Republika...

Latest news

/5pyetjet.al