-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

superliga

Egnatia kampione, trajneri: Titulli, merkato dhe Champions League

Rrogozhina në festë. Egnatia fitoi titullin kampion të kampionatit dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Champions League. Trajneri Edlir Tetova u shpreh se nuk kishin...

Pritjes i vjen fundi, sonte finalja Partizani-Egnatia

Mbrëmjen e sotme do të shpallet ekipi kampion i Shqipërisë për këtë edicion futbollistik. Partizani dhe Egnatia do të përballen mes tyre në finalen e...

Ka furtunë! Shtyhen dy ndeshje të kampionatit

Departamenti i Garave në FSHF njofton se ndeshja Skënderbeu-Dinamo e Superiores dhe Kastrioti-Bylis e Kategorisë së Parë, të programuara për t’u luajtur sot, do...

Egnatia i jep “leksion” Kukësit dhe vazhdon rrugën drejt titullit!

Java e 20-të e Superligës shqiptare të futbollit hodhi në fushë ditën e sotme përballjen Kukësi-Egnatia. Respektivisht vendi i parafundit në renditje me kryesuesit e...

Paulauskas firmos në Ukrainë, Egnatia 200 mijë euro “në xhep”

Një vit më parë Gytis Paulauskas u bë pjesë e skuadrës së Egnatias me kosto zero, ndërsa sot firmos te Kolos Kovalivka në Ukrainë...

Italia nuk tallet! Detyron klubet të firmosin klauzola kundër Superligës

Futbolli italian po merr masat e para kundër Superligës. Presidenti Gabriele Gravina, në prag të vendimit të Gjykatës së Drejtësisë së BE-së, kishte kërcënuar...

Igli Tare flet për Superligën: Futbolli ka ndyshuar, ekipet kanë borxhe

Igli Tare, ish-drejtori sportiv i Lazios, foli për Cronache di Spogliatoio , duke u nisur nga aktualiteti, pra nga projekti i Superligës. "Mendoj se do të...

Jurgen Klopp kundër Superligës, gëzon për tronditjen e UEFA-s dhe FIFA-s

Liverpool, një nga 12 klubet që nisën projektin në prill 2021, bëri një hap prapa në lidhje me Superligën. Klubi konfirmoi afërsinë dhe mbështetjen ndaj...

UEFA reagon për Superligën: Piramida europiane e futbollit do të ruhet nga ky kërcënim

Organizmi europian i futbollit, UEFA ka bërë një reagim zyrtar në lidhje me vendimin e Gjykatës Europiane të Drejtësisë, që vendosi të njihte Superligën...

FSHF kundër Superligës: S’ka vend për të, dëmton gjithë futbollin

Federata Shqiptare e Futbollit mban një qëndrim kundër krijimit Superligës Europiane të futbollit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale FSHF, ka shprehur qëndrimin...

Latest news

/5pyetjet.al