-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Teatri Kombetar

17 Maji që fundosi Bashën dhe shembi Teatrin

17 Maji për opozitarët është një ditë me kujtime të hidhura. 7 vite më parë në mesnatën e 17 Majit Lulzim Basha dhe Edi...

Emërohet drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental

Këshilli i ministrave ka emëruar Gjergj Prevazin drejtori të ri të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” Vendimi: V E N D I M PËR EMËRIMIN NË DETYRË TË...

Rama hodhi themelet e teatrit, Berisha: Do ta rrafshojmë

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama dhe kryetari i bashkisë Erion Veliaj hodhën themelet e Teatrit të ri Kombëtar, por sot Sali Berisha...

VIDEO-“Kush je ti?” -Momenti kur policët s’e njohin drejtorin e Teatrit Kombëtar

https://www.youtube.com/watch?v=jN3O0QrZCMw&feature=youtu.be Sot nisi puna për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Ceremonia u zhvillua nën ruajtjen dhe masa të forta sigurie, pasi disa qytetarë dhe...

Nisin punimet për godinën, Rama: Teatrit të vjetër i shpalla luftë që në 1998

https://www.youtube.com/watch?v=DX6wN-KsMp0&feature=youtu.be Sot nisën punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Kryeministri Edi Rama ishte i qetë, pasi u shpreh se kishte që në 1998...

FOTO+VIDEO/ Projekti, si do të jetë Teatri i ri Kombëtar

https://www.youtube.com/watch?v=DX6wN-KsMp0&feature=youtu.be Nisin punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Mes shumë akuzave dhe polemika, por edhe thirrjeve dhe protestave pranë sheshit, kryeministri Edi Rama...

Mes akuzave dhe tensionit! Rama hedh themelet e Teatrit të ri Kombëtar

https://www.youtube.com/watch?v=DX6wN-KsMp0&feature=youtu.be Ditën e sotme do të nisin punimet për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar të Tiranës. Në ceremoninë e nisjes së punimeve të pranishëm do...

Aktorët e Teatrit Kombëtar “ultimatum” Ramës: Të presim deri më 31 gusht për pagat

Aktorët e Teatrit Kombëtar i janë drejtuar me një letër kryeministrit Rama dhe ministres së Kulturës, Elva Margariti, ku u kërkojnë rritje të pagave...

Kim Mehmeti: Shqipëria ka arrit deri aty ku ka edhe më keq

Përderisa shëtit rrugëve të Tiranës nuk mund ta shmangësh ndjenjën se kryeqendra e shqiptarisë e ka harruar fytyrën e vet të vërtetë. Se ashtu...

“Pse nuk ndërtuat Teatrin siç ishte?”, Rama-Tabakut: Ju s’po bëni dot PD-në siç ishte

Kryeministri Edi Rama dhe deputetja e PD-së Jorida Tabaku, kanë replikuar në seancën e Kuvendit të mbajtur këtë të hënë ku në diskutim ishte...

Latest news

/5pyetjet.al