-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

temperaturat

Moti nesër/ Rritje e lehtë e temperaturave dhe pak diell

Këtë të diel vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike dhe të ftohta. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën...

Keni plane? Po vjen fundjava me acar e ngrica

Këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike dhe të ftohta. Orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më...

Një ditë e ftohët dhe me vranësira/ Parashikimi i motit

Edhe për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike ndikuar nga masat ajrore të thata dhe të ftohta...

Bëhuni gati për një ditë të ftohtë, ja si do jenë temperaturat/ Moti

Ditën e sotme vendi ynë pritet të ndikohet kushte atmosferike të qëndrueshme me masa ajrore të ftohta. Moti pritet të jetë i kthjellët dhe me...

2023-shi viti më i nxehtë, shkencëtarët: Prisni, ka dhe më keq!

Pritej dhe tani është konfirmuar, viti 2023 ishte më i nxehti në botë që nga 1850-ta, kur filloi të regjistrohej temperatura mesatare globale. Këtë e...

Moti/ Bien ndjeshëm temperaturat në vend, fillon sezoni i reshjeve

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike dhe vlera termike në rënie të ndjeshme për të shaka i depërtimit të masave...

Moti i keq pushton Europën, temperaturat bien në -43,6 gradë celsius

Ky vit i ri e ka gjetur Europën, një pjesë të mirë të saj, nën pushtetin e të ftohtit, shirave e përmbytjeve, duke bërë...

“Reshje intensive”, ja cila pjesë e territorit preket/ Moti

Ditën e nesërme priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun Shkodër të shoqëruara me shtrëngata. Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta...

Reshje në një pjesë të vendit? Ja si pritet të mbyllet dita e fundit të vitit/ Moti

Ditën e nesërme priten reshje të dobëta në disa qarqe të vendit dhe lokale të dobëta në pjesën tjetër të qarqeve. Temperaturat minimale dhe maksimale...

Kthjellime e vranësira/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe...

Latest news

/5pyetjet.al