-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

temperaturat

Moti / Merrni masat! Pritet ulje ekstreme e temperaturave

Ditën e Premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i masave ajrore relativisht të thata me...

Mot i kthjellët dhe vranësira të lehta, pritet rritje e temperaturave

Ditën e Enjte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike si rezultat i masave ajrore relativisht të thata me...

I ftohti dhe ngricat “mbërthejnë” vendin/ Moti sot

Këtë të mërkurë, vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, por gradualisht pritet depërtimi i masave ajrore relativisht më...

Moti/ Priten ulje temperaturash dhe ngrica të forta

Ditën e Martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme me masa ajrore të ftohta. Moti parashikohet i kthjellët dhe vranësira mesatare...

Temperatura ekstreme në qarkun e Korçës, 1700 shtëpi pa energji elekrike

Reshjet e dëborës kanë vazhduar me intensitet të lartë në qarkun e Korçës ndërsa tani raportohet të ketë një përmirësim të situatës. Temperaturat gjithashtu kanë...

E tmerrshme! Temperaturat -52°C ngrijnë drerët për së gjalli (VIDEO)

Norvegjia është prekur nga një dimër i acartë me temperatura që kanë zbritur deri në -52 gradë celsius. Një video e bërë virale tregon se...

ARRSH ngre alarmin: Shoferët të kenë kujdes! Nesër stuhi dëbore dhe temperatura ekstreme

Ditën e nesërme, e shtunë 20-janar vendi do të pushtohet nga temperaturat e ftohta. Për zonat veriore dhe veri-lindore janë parashikuar reshje të shumta dëbore...

Moti nesër/ Priten reshje shiu, ja cilat qytete do hasin probleme

Për ditën e Enjte vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa me origjinë jugperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare...

Temperaturat në minus dhe këto shenja pa dyshim e urrejnë të ftohtin

Temperaturat kanë rënë shumë nën zero ditët e fundit me borë dhe të ftohtë që mbizotëron pothuajse në të gjithë vendin. Por ka edhe nga...

Merrni masa! E diela nis me ngrica dhe temperatura ekstreme/ Moti sot

Moti relativisht i kthjellët dhe i ftohtë do të mbizotërojë në të gjithë territorin e vendit deri pas mesdite kur pritet kalim të vranësirave...

Latest news

/5pyetjet.al