-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

temperaturat

Moti/ E diela mes kthjellimeve dhe vranësirave, në disa zona edhe reshje shiu

Dita e diel do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës përgjatë relieveve malore do të pasohen nga reshje shiu...

Betoni dhe ndërtimet kthejnë Durrësin në qytetin më të nxehtë të Ballkanit

Qendrat e mëdha urbane të rajonit të Ballkanit do të përjetojnë valë më të mëdha të të nxehtit se zonat rreth tyre. Banka Botërore, në...

Koha për plazh! Temperaturat në fundjavë arrijnë në 31°C

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, falë ndikimit të masave ajrore të ngrohta e të thata si dhe...

Prilli nis me diell dhe vapë, temperaturat deri në 28°C /Moti

Vendi ynë pritet të ketë kushte atmosferike të qëndrueshme e kohëzgjatje me diell për shkak të masave ajrore me origjinë jugore. Pritet një rritje...

“Anticikloni afrikan i pazakontë”! Si do të jetë moti në fundjavë?

Për fundjavën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të ngrohta me origjinë...

Vranësira dhe kthjellime, ja si do jenë temperaturat /Moti sot

Të enjten e 21 marsit vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët ndërsa nga...

Moti bën ‘çudira’ këtë javë! Vranësira, reshje shiu dhe diell

Kalimet e herë pas hershme të disa qendrave me vlera të larta presioni me origjinë atlantike do të bëjnë që kjo javë në vendin...

Moti nesër/ Temperaturat në rritje, vazhdojnë vranësirat në vend

Ditën e Martë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshmë atmosferike. Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe intervale të...

Kina ngre alarmin pas rënies ekstreme të temperaturave

Autoritetet kineze rinovuan të mërkurën një alarm portokalli të motit - niveli më i lartë në një sistem trenivelësh - për disa rajone jugore,...

Ulen temperaturat, vranësira dhe reshje të lehta shiu /Moti sot

Ditën e Mërkurë vendi ynë ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me mot të vranët kryesisht në jug të vendit si dhe kthjellime...

Latest news

/5pyetjet.al