-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

tifozë

Euro 2024/ Serbët djegin flamurin shqiptar në Gjermani

Tifozët e Serbisë kanë djegur flamurin kuq e zi të Shqipërisë dhe atë të Anglisë. Këtë të dielë në 21:00 Serbia do të përballet me...

Policia qëllon ndaj një personi që mbante armë gjatë paradës së tifozëve të Kampionati Evropian

Policia gjermane qëlloi kundër një personi, i cili i kishte kërcënuar oficerët me një sëpatë dhe një mjet zjarrvënës, të dielën gjatë paradës së...

Italianët: Tifozët e Shqipërisë ngrenë “murin e kuq” në Dortmund

Nesër në mbrëmje në orën 21:00 të gjithë tifozët kuq e zi do të jenë në stadiumin e Dortmundit për të ndjekur duelin Itali-Shqipëri Media...

Tifozët shqiptarë mbushin me euro artistin e rrugës në Dortmund

Një artist rruge në Dortmund ka vendosur që të vizatojë në tokë të gjithë flamujt e ekipeve pjesëmarrëse në "Euro 2024". Tifozët që kalojnë pranë...

Tifozët kuq e zi pushtojnë sheshet në Dortmund

Edhe pse duhen më pak se 24 orë nga sfida e parë e kombëtares përballë Italisë, tifozët kuq e zi kanë pushtuar që tani...

Aeroporti i Tiranës përcjell me festë tifozët kuq e zi

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

Argjentina mposhti Brazilin, dhunë mes tifozëve dhe policisë

Nicolas Otamendi e shënoi golin e vetëm për t’ia dhuruar Argjentinës një fitore 1:0 kundër Brazilit në një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës,...

“Çmenden tifozët”, Dua Lipa vesh fanellën e Palermos

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka surprizuar të gjithë me fanellën veshur të skuadrës së Palermos. Tifozët e kësaj skuadre kanë mbetur të befasuar dhe të...

Skandal në Korçë, tifozët e Skënderbeut sulmojnë me gurë autobusin e Tiranës

Një ngjarje e pakëndshme për futbollin ka ndodhur pas ndeshjes mes Skënderbeut dhe Tiranës në qytetin e Korçës. Teksa bardheblutë po bëheshin gati të largoheshin...

12 qepje në kokë, arrestohen 9 persona pas sulmit ndaj ekipit të Lyon-it

Policia franceze ka arrestuar 9 persona si dhe ka shpallur në kërkim të dyshuar të tjerë në lidhje me sulmin ndaj ekipit të Olympique...

Latest news

/5pyetjet.al