-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#tirane

Shembja e pallateve te “Myslym Keta”, Berisha pas nisjes së aksionit të IKMT: Akt i shëmtuar!

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka reaguar për shembjen e një pallati në Tiranë. Bëhet fjalë për një bllok pallatesh tek rruga, “Myslym...

Aksident në Tiranë, makina përplas motoçikletën, 1 i plagosur!

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjes e kësaj të diele pranë mbikalimit të unazës së madhe në Astir ku për pasojë është plagosur...

Konflikt për drogë dhe larje hesapesh, dy pistat e hetimit për atentatin e sotëm në Tiranë!

Policia e Tiranës ka dy pista kryesore të hetimit për atentatin të sotëm në Tiranë, ku mbeti i vdekur 49 vjeçari Edmond Papa. Konflikt...

65-vjetori i “UT”, Rama batuta me Veliajn: Duke i dhënë votën lali Erit vitin tjetër, do kemi më pak…

Kryeministri Edi Rama duke folur në 65-vjetorin e festës së Universitetit të Tiranës, nuk ka lënë pas as batutat me kryetarin e Bashkisë së...

EMRAT+VIDEO/ Operacion antidrogë në Tiranë, kapet 2 kg “e bardhë”, dy të arrestuar!

Një operacion antidrogë është zhvilluar orët e kësaj pasditeje në Tiranë, si pasojë e të cilit ranë në pranga dy persona ndërsa raportohet se...

Aksion kundër lotove dhe lojërave të paligjshme të fatit, 3 të arrestuar në Tiranë

Tiranë/ Goditen nga Komisariati i Policisë Nr. 2, në kuadër të operacionit policor të koduar "Fati i lojërave", raste të tjera të organizimit të...

Sot Dita Ndërkombëtare Anti-Korrupsion, reagon Ambasada e SHBA në Tiranë!

Sot është Dita Ndërkombëtare Anti-Korrupsion e në kuadër të kësaj dite, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar me anë të një postimi në Twitter. ‘Departamenti...

Sot Dita e Rinisë, Ambasada e SHBA: Krah për krah me shqiptarët në rrugëtimin e tyre drejt BE!

Në kuadër të 8 Dhjetorit, Ditës Kombëtare të Rinisë, ka reaguar edhe Ambasada Amerikane në Tiranë, e cila me anë të një postimi në...

Samiti i BE/ Scholz poston FOTOT nga Tirana: Shenjë shprese për zgjerimin e BE!

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka postuar në Instagram foto nga takimi i djeshëm i Samitit të BE-së me Ballkanin Perëndimor që u mbajt dje...

Rreth 5 milionë euro në vit për të parkuar në Tiranë!

Parkimi është një mision i vështirë në Tiranë. Por edhe kosto për të lënë makinën një apo disa orë sa vjen e rritet. Teksa...

Latest news

/5pyetjet.al