-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

turizem

Nis ardhja e charterave të parë me polakë dhe nordikë

Javën e shkuar nisi ardhja e parë e grupeve të turizmit të organizuar në mënyrë më masive në bregdetin e Durrësit. Të enjten ishin charterat...

Rikthehet vala, italianë dhe anglezë “pushtojnë” Shqipërinë

Në katër muajt e parë të këtij viti, në vend kanë hyrë 1.07 milionë shtetas të huaj, sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT....

Organizata Botërore e Turizmit e OKB-së pezullon Rusinë

Organizata Botërore e Turizmit e OKB-së (UNWTO) pezulloi Rusisë të mërkurën në një seancë të jashtëzakonshme. Qeveria ruse njoftoi tërheqjen e saj disa orë...

Rama vizitë në një sipërmarrje familjare në Lezhë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë një vizit ditën e sotme në një prej mjeshtërve më të spikatur të restoranteve në Lezhë. Rama vlerësoi...

Turizmi ka filluar të ndjejë pasojat e luftës në Ukrainë

Në Shqipëri industria e turizimit ka filluar të ndjejë pasojat e agresionit rus në Ukrainë. Çmimet janë rritur ndjeshëm dhe turistët ukrainas, rus dhe...

Veliaj pret kryebashkiakun e Mykonos: Mundësi me të mira për turizmin

Tirana dhe Mykonos do të shkëmbejnë eksperiencat e tyre në fushën e turizmit. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj priti në takim Kryetarin e Bashkisë...

Latest news

/5pyetjet.al