-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

ushqim

Kujdes! Zbulohet qumësht i pasigurt

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit gjatë kontrolleve njofton se ka zbuluar një rast ku qumështi tregtohej si i freskët, por në fakt rezultoi se ishte...

Bashkia e Tiranës kërkon rritjen e tarifës ditore të ushqimit për çerdhet dhe kopshtet

Nga 2024 pritet të rriten tarifat e ushqimit për fëmijët që frekuentojnë institucionet publike parashkollore në Tiranë. Në relacionin e projektbuxhetit të vitit 2024, Bashkia...

“Ke inat?”, Luizi reagim epik për nepset e Kiarës: Sa mirë që je me nerva se…

Moderatorja Kiara Tito ka shtuar sërish dyshimet për shtatzëni me një postim të bërë në rrjete sociale. Tito ka zbuluar nepsin e çuditshëm të ushqimit...

Kalon mbi 100 numri i të helmuarve nga ushqimi

Foto ilustruese Numri i personave të helmuar që kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë ka shkuar mbi 100. Këtë për...

Helmohen 30 persona, dërgohen me urgjencë në spital

Mbrëmjen e sotme janë paraqitur në urgjencë mbi 30 persona ku dyshohet se janë helmuar me ushqim në një fast food në Malishevë. Në një...

Vuani nga pagjumësia? Ja disa ushqime që u ndihmojnë për të “mposhtur” problemin tuaj

Ushqimi që hani dhe koha e vakteve tuaja mund të ndikojnë në atë se sa lehtë bini në gjumë dhe sa qetësuese është nata...

“Mos më flisni me gojë nëse..”, Arbana bën një premtim publik, me çfarë lidhet?

Arbana Osmani ditët e fundit po pushon në Itali, së bashku me bashkëshortin e saj, Eduart Grishaj, ku po shijojnë gjithashtu ushqimet e shijshme...

Nuk duroni dot zhurmën kur dikush ha? Me shumë mundësi vuani nga ky çrregullim

Shumë njerëz shqetësohen nga zhurmat e përtypjes së ushqimit dhe as nuk janë të vetëdijshëm se vuajnë nga një gjendje e pazakontë. Shkencëtarët britanikë thonë...

“Të bëjnë mirë”, Ja çfarë dëmesh i shkaktojmë trupit kur konsumojmë fruta para gjumit

Frutat janë një zgjedhje e shkëlqyer për një dietë për humbje peshe për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave, vlerës së ulët të...

Blinken akuzon Rusinë për “sulm” ndaj sistemit botëror të ushqimit

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Bliken, gjatë mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, akuzoi Moskën për “shantazh”, pasi Rusia së fundi...

Latest news

/5pyetjet.al