-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Vladimir Putin

Putin: Sugjerimet për luftë të SHBA-së kundër Rusisë dhe Kinës s’kanë kuptim

Presidenti rus Vladimir Putin, ka thënë të dielën se sugjerimet që Shtetet e Bashkuara duhet të përgatiten për një luftë kundër Rusisë dhe Kinës,...

Analistët: Putini përfitues nga tensionet në Ballkan

Ekspertët të Ballkanit Perëndimor, shprehin shqetësim nga shtimi i fundit i tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës, përfitues nga të cilat është Vladimit Putini. Sipas...

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Osmani: Serbia prapa sulmit terrorist, ndihmohet vazhdimisht nga Putin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dhënë një intervistë për "Channel 4 News", ku presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç e ka konsideruar si ish-ministër...

Rusia s’e dënon vrasjen në Kosovë: Po vëzhgojmë nga afër gjendjen në veri

Rusia deklaron se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të personave të maskuar...

Putin: Të merren masa për të mbështetur rublën

Presidenti rus, Vladimir Putin ka bërë thirrje të hënën për masa të menjëhershme për ta mbështetur rublën, valutën e dobësuar ruse, teksa vendi po...

Lideri i Çeçenisë në gjendje kritike për jetën?

Sipas mediave ukrainase, lideri i Çeçenisë Ramzan Kadyrov dyshohet të jetë në gjendje kome. Përfaqësuesi i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Ukrainës, Andrey Yusov thotë...

Ukraina shpall Kim Jong Un “armik shteti” pas takimit me Putin

Një grup i lidhur me qeverinë ukrainase ka shtuar liderin e Koresë së Veriut Kim Jong Un, në listën e armiqve të shtetit menjëherë...

VIDEO/ Lëvizje të pakontrolluara të trupit apo nervoz përballë Kim, çfarë bëri Putin

Presidenti rus Vladimir Putin këtë herë ka qenë sërish në qendër të vëmendjes pasi në një video të publikuar në mediat e huaja. Në video...

Putin: Gjyqi ndaj Trump tregon se politika në SHBA është e kalbur

Presidenti rus, Vladimir Putin deklaroi gjatë një forumi në qytetin lindorë rus, Vladivostok, se ndjekja penale e ish-presidentit të SHBA, Donald Trump, ishte e...

Latest news

/5pyetjet.al