-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

zelensky

FOTOLAJM/ Benzi i blinduar niset me Zelenskyn drejt Tiranës, 1600 efektivë në gadishmëri

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka mbërritur pak minuta në parë në Rinas, ndërsa tani është nisur drejt Tiranës ku do të akomodohet. Mësohet...

Volodymyr Zelensky shkel në ajrin shqiptar, pritet ulja në Rinas

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, pritet të mbërrijë nga momenti në moment në Aeroportin e Rinasit. Avioni i tij ka hyrë në territorin shqiptar dhe...

VIDEOLAJM/ Zelensky drejt Tiranës, kolona e policisë niset drejt aeroportit

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky është drejt rrugës së tij për të mbërritur në Tiranë, ndërkohë kolona e policisë është nisur drejt aeroportit “Nënë...

Më 28 shkurt Tirana pret Samitin e Ukrainës, Zelensky për herët të parë në Shqipëri

Më 28 shkurt Tirana dhe Shqipëria do të presin për herë të parë një Samit dedikuar tërësisht Ukrainës. Data 28 shkurt do të jetë dhe...

“Urgjente”! Biden siguron Zelenskin: Po vijnë 60 miliardë Dollarë

Presidenti i SHBA, Joe Biden e ka siguruar homologun e tij ukrainas se 60 miliardë Dollarë ndihmë ushtarake është në rrugë e sipër. Edhe...

Zelensky jep dorëheqjen? Gjenerali i ushtrisë ukrainase do i zërë vendin?

Lajmi pushtoi mediat këtë javë: Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky i ka ofruar dorëheqjen gjeneralit mjaft popullor të ushtrisë ukrainase dhe komandantit të Forcave të...

Zelensky në Tiranë? Rama: Do të bëjmë një samit për Ukrainën

Në Shkup po zhvillohet samiti i liderëve të Ballkanit për ekonominë. Kryeministri Edi Eama paralajmëroi se në Tiranë do të mbahet një Samit për...

Zelensky: Do stërvisim ushtarët tanë bashkë me Shqipërinë!

Volodymyr Zelensky ka shprehur mirënjohje për kryeministrin Edi Rama, si rezultat i qëndrimit që Shqipëria ka mbajtur ndaj agresionit rus kundër Ukrainës. Me anë të...

Holanda do t’i japë Ukrainës 18 avionë luftarakë F-16

Holanda do t’ia dërgojë Ukrainës 18 avionë luftarakë F-16, për t’i ndihmuar në betejën kundër pushtimit rus, ka njoftuar qeveria holandeze, të premten. “Sot kam...

Zelensky në Uashington mes bllokadës në Kongres të ndihmave për Ukrainën

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy u takua sot në Kongres me ligjvënësit amerikanë, për t’u bërë një lutje të fundit që të vazhdojnë mbështetjen ushtarake...

Latest news

/5pyetjet.al