-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Papa Françesku në mbështetje të homoseksualëve

Kryesoret

Papa Françesku, ditën e mërkurë doli në mbrojtë të fëmijëve homoseksual, dhe shpreh se prindërit nuk duhet të dënojnë ata nga zgjedhjet seksuale.

Ai gjithashtu u shpreh se ata duhet ti përballojnë situata e tilla njësoj siç do ti përballonin për fëmijët e aksidentuar, të sëmurë, të burgosur etj.

Në 2013 duhet theksuar se Papa Françesku u shpreh në mbrojtje te priftërinjëve homoseksual, ai u tha se: “Nëse dikush respekton Zotin dhe kërkon mbështjetjen e tij, unë nuk jam askush të paragjykoj zgjedhjen e tij”.

Sipas tij, çdo qenie pavarësisht dëshirave të tyre seksuale është qenie e Zotit dhe si e tillë duhet respektuar. /5pyetje.al

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit